Rezultatele și marcatorii etapei a V-a din play-off și play-out

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 09 May. 2014, 18:05 Actualizat: 16 May. 2014, 19:46 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a V-a din play-off și play-out

Play-off-ul și play-out-ul Ligii a III-a continuă astăzi și mâine cu meciurile etapei a V-a. Azi, de la ora 18:00, se dispută grosul rundei, în timp ce mâine, de la aceeași oră, se vor desfășura ultimele unsprezece partide.

În etapa a V-a vor sta Sporting Suceava (S1), Oțelul II Galați (S2), Știința Turceni și Muncitorul Reșița (ambele din S4), Unirea Jucu (S5) și Avântul Reghin (S6) pentru că nu au adversari. Chindia Târgoviște va câștiga în această rundă la „masa verde” ca urmare a retragerii echipei prahovene FCM Câmpina pe 18 aprilie, la o zi după primul meci din play-off.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

Kosarom Pașcani – FCM Dorohoi    0-0
Cetatea Târgu Neamț – Petrotub Roman    2-1

M. Petrescu (38), Dutciuc (73) / Stahie (58)
Aerostar Bacău – Ceahlăul II Piatra Neamț    2-0
Doboș (22), Artenie (58)
Bucovina Rădăuți – CSM Moinești    2-0
M. Negruț (48), Sabie (85)
Știința Miroslava – Bucovina Pojorâta    2-0
Talpan (15), Ad. Caragea (59)
Sporting Suceava stă.

SERIA II

CS Ștefănești – Dunărea Călărași      1-1
V. Dinu (32) / V. Stanciu (18)
Viitorul Axintele – CS Afumați 2-1
Croitoru (28, 90) / M. Ionică (85)
Gloria Popești Leordeni – FC Voluntari    3-4
Șt. Alexandru (37, 39), Mărgărit (57) / S. Rădoi (10), Cureteu (50, 70), Ad. Bălan (65)
Sporting Liești – Conpet Cireșu          3-1
Anastasie (35), D. Pavel (67), Bahnașu (80) / S. Nicoliță (90+2)     
Rapid Fetești – Callatis Mangalia         3-0
Fl. Alexandru (25), T. Ivan (39), R. Albuț (88)
Oțelul II Galați stă.

SERIA III

FC Balș – Juventus București    0-1
Aug. Voinea (54)
Viitorul Domnești – ACSVM Craiova    2-1
I. Popescu (10), M. Colțatu (82) / M. Flori (25)
CS Balotești – Metaloglobus București    2-0
Funieru (53), Marinaș (71)
CS Vișina Nouă – Inter Clinceni    2-1
Priescu (58), Lascarache (90) / Fluerică (30)
CS Tunari – Concordia II Chiajna    2-1
Mocanu (9, 38) / Fl. Răsdan (77)
CS Podari – Dinamo II București    0-1
P. Radu (55)

SERIA IV

Millenium Giarmata – Vulturii Lugoj 2-2
Beloescu (15), Fuchs (52) / E. Miculescu (2), Rogozinaru (12 – pen.)
FC Hunedoara – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 1-2
Șoit (53) / Perju-Silaghi (10), Ad. Negruț (60)
Pandurii II Târgu Jiu – FC Caransebeș 1-3
I. Frunză (79) / Vlăduți (18, 39, 57)
FCM Reșița 2012 – Jiul Rovinari 2-1
Târbăț (16, 54) / Frățilescu (35)
Știința Turceni și Muncitorul Reșița stau.

SERIA V

Șoimii Pâncota – FCM Baia Mare  1-0
Bulzan (16)
FC Arieșul Turda – FC Zalău 6-1
Fertea (5), Șaucă (7), Șt. Popa (18), P. Muntean (26 – pen.), Bițiș (68 – pen.), C. Sabou (84) / R. Silaghi (15)
Unirea Dej – Sănătatea Cluj    2-1
Cip. Pop (30), Fl. Blaj (60) / Văidean (61)
CS Ineu – Național Sebiș    0-4
Digbeu (50), Bozian (52), Blănaru (85), Morariu (89 – pen.)
CS Oșorhei – Metalurgistul Cugir    1-1
Ov. Popa (40) / Șuteu (67)
Unirea Jucu stă.

SERIA VI

SCM Argeș Pitești – FC Zagon    2-1
Mitra (11), A. David (85) / Pântea (51)
Atletic Bradu – Fortuna Poiana Câmpina    1-2
Cârstea (59) / Bg. Barbu (82), Chipirliu (90+5)
ACS Urban Titu – Conpet Ploiești    1-1
T. Calofir (80) / C. Munteanu (65 – pen.)
FC Păpăuți – FCM Târgoviște    0-2
Cernea, D. Popa
FCM Câmpina – Chindia Târgoviște    0-3
Echipa gazdă s-a retras înaintea play-off-ului și pierde toate meciurile din această competiție la „masa verde”.
Avântul Reghin stă.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 09 May. 2014, 18:05 Actualizat: 16 May. 2014, 19:46 Rezultate
Pe aceeași temă