Rezultatele și marcatorii etapei a 19-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 10 Apr. 2015, 17:00 Actualizat: 21 Apr. 2015, 14:27 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 19-a

Sărbătoarea Paștelui i-a determinat pe conducătorii tuturor echipelor din Liga 3 să mute etapa a 19-a cu o zi mai devreme față de cum era programată inițial. Astfel, astăzi, de la ora 17:00, vom avea parte de toate meciurile rundei a 19-a. În acest weekend vor sta, ca aproape de fiecare dată, cinci echipe: Aerostar Bacău și Ceahlăul II Piatra Neamț (ambele din S1), Voința Snagov (S2), Vulturii Lugoj și FC Hunedoara (ambele din S4). Totuși, două dintre aceste formații, Voința Snagov și Vulturii Lugoj, vor sta, însă vor câștiga și câte trei puncte la „masa verde”, deoarece Oțelul II s-a retras în iarnă, iar Minerul Mehedinți a fost exclusă pentru că nu s-a prezentat la două jocuri.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

FC Zagon – Sporting Liești  2-2
Al. Oprea (53), Știrbu (67) / D. Voicu (3), R. Stoica (26)
Cetatea Târgu Neamț – Bucovina Rădăuți      1-1
Miron (85 – pen.) / Vițu (53)
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Bucovina Pojorâta  1-0
I. Coman (4)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Pașcani  1-1
Majzik (77) / Nemțanu (55)
Petrotub Roman – Știința Miroslava  0-2
Azaharioaiei (42), Brăescu (65 – autogol)
Aerostar Bacău și Ceahlăul II Piatra Neamț stau.

VEZI clasamentul Seriei a I-a

SERIA II

Juventus București – Metaloglobus București  2-0
Fl. Cazan (47), E. Nica (73)
Gloria Popești Leordeni – AFC Dunărea 2005 Călărași  0-2
V. Alexandru (67), G. Butoi (87)
Metalosport Galați – Viitorul Axintele  1-0
S. Moise (66)
Delta Dobrogea Tulcea – Dinamo II București  4-0
Dragu (64), Chelaru (67, 69), Marus (84)
CS Tunari – Înainte Modelu   3-1
Cr. Panait (8 – pen., 81), Dumitru (38) / M. Șerban (61)
Viitorul Domnești – Callatis 2012 Mangalia  1-1
R. Zeciu (20) / Doicaru (70)
Oțelul II Galați – Voința Snagov   0-3
Oțelul II s-a retras în această iarnă și pierde meciurile returului la „masa verde”.

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

CS Afumați – Atletic Bradu   1-0
Voican (80)
ACS Urban Titu – CS Vișina Nouă  2-1
D. Neguț (48, 56) / Aria (65)
CS Podari – SCM Argeș Pitești  3-1
Surugiu (24, 34, 42) / Dalu (89)
Chindia Târgoviște – Concordia II Chiajna  2-0
D. Popa (16, 80)
CN Dinicu Golescu Câmpulung – AFC Astra II   1-0
Mazarache (3)
Inter Clinceni – Sporting Roșiori   1-2
Al. Andrei (77) / Vâlcică (10, 38)
CS Ștefănești – FCM Târgoviște   3-2
Bereșoae (60), I. Voicu (65), V. Mihai (74) / Lețu (11), Mândru (86)

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – ACSVM Craiova 5-0
Telescu (20), Hecsko (47), Luță (50), B. Steop (62), Z. Radu (84)
CS Ineu – Pandurii II Târgu Jiu 1-1
Stănaia (45 – pen.) / Shamsin (85 – pen.)
Știința Turceni – Național Sebiș 2-1
 Fotescu (20), Slavu (70) / Bozian (85)
Minerul Motru – ACSO Filiași 1-0
Trifu (61 – pen.)
UTA Bătrâna Doamnă – Millenium Giarmata 1-1
C. Rus (48) / Bârză (36)
Minerul Mehedinți – Vulturii Lugoj   0-3
Mehedințenii nu s-au prezentat la primele două etape din retur și vor fi excluși din campionat.
FC Hunedoara stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

CS Oșorhei – Metalurgistul Cugir  0-2
Goronea (7), Pîntea (84)
FCM Baia Mare – Sănătatea Cluj    1-0
Leonte (89)
CS Iernut – FCM Avântul Reghin    1-1
Zeze (16) / Fl. Truță (88)
FC Arieșul 1907 Turda – Unirea Dej  1-0
Ad. David (89)
Unirea Jucu – FC Gloria Progresul  2-1
Mândrușcă (63 – pen.), G. Negură (71) / Sighiartău (9)
Industria Galda – CSC Sânmartin    2-1
A. Câmpean (31 – pen.), Haiduc (90+3) / Oct. Popescu (54)
CSM Sighetu Marmației – FC Zalău    2-0
T. Eudean (55), Ad. Murar (58)

VEZI clasamentul Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 10 Apr. 2015, 17:00 Actualizat: 21 Apr. 2015, 14:27 Rezultate
Pe aceeași temă