Rezultatele și marcatorii etapei 7 – Liga 3

Autor: Viorel Ioan Publicat: 08 Oct. 2010, 16:00 Actualizat: 12 Oct. 2010, 13:52 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 7 – Liga 3

Astăzi, de la ora 15:00, vor avea loc o parte dintre meciurile
celor șase serii ale etapei a VII-a ale Ligii a III-a. Mâine se
dispută ultimele șapte partide ale rundei, cele mai multe dintre
acestea vor fi din seria a III-a, trei. Alte șapte formații din
cinci serii sunt nevoite să stea, deoarece fie nu au adversari, fie
s-au retras.

Liga2.ro vă ține
la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și
clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor
șase serii:

Seria
I

CSM Pașcani – Petrotub 1-0
Știubei
(55)
Rapid Suceava – FCM Bacău 1-4
Brânză (74 –
pen.) / Menghia (1), Vraciu (7, 14), Pantea (28 –
aut.)
CSM Focșani – Oțelul II 1-2
Milea (14) / Al.
Avram (47), Butoi (81)
ASC Bacău – Ceahlăul II 1-0
Dobârceanu
(3)
FCM Onești – Cetatea Tg. Neamț 3-1
Cr. Borcescu
(47), Corman (55), Pântea (77) / Zavate (34)
Luceafărul Mihai Eminescu – Aerostar Bacău
, se dispută mâine, de la ora
15:00

CS Panciu și Politehnica Galați
stau.

Seria
II

CS Buftea – Callatis 1-4
A. Dumitrescu
(82) / Calagi (35, 53), Doicaru (60), Bardu (65)
CS Eforie – Dun. Călărași 1-2
M. Niță (83) /
Ghidia (2), A. Bălan (80)
FC Voluntari – ACS Berceni 2-1
Ghirie (15, 86) /
Carr (50)
CSM Rm. Sărat – Spicul 0-2
P. Dedu (27), Cl.
Herea (37)
Rapid II – CS Tunari 1-1
O. Ionescu (64) /
M. Alexandru (40)
Comprest – Stoicescu 3-2
Iamandi (10, 25),
Tudose (15) / Capotă (61 – pen.), G. Lupașcu (88)
Partizanul Merei – Unirea Slobozia
, se dispută mâine, de la ora
15:00

Phoenix Ulmu stă.

Seria
III

FCM Târgoviște – Petrolul Videle 0-0
CS Balotești – Viitorul Domnești
0-1
I. Niculae (85)
Conpet Ploiești – Chimia Brazi 2-1
Crețu (3), M. Ivan (19) / S. Ciobanu (75 – pen.)
Viitorul Chirnogi – Electrosid Titu 0-0
CSO Plopeni – Atletic Bradu 2-1
L. Iordache 19, D. Petre (40) / Pârjol (70)
Chindia Târgoviște – FCM Alexandria 1-0
Drăgotescu
(60)
Inter Clinceni – Girom Albota 1-0
D. Răducanu
(‘)
Argeșul Mihăilești – AFC Filipeștii de Pădure
0-0

Seria
IV

Pandurii II – Oltchim 4-0
I. Rada (32, 39),
G. Zamfir (52), Vlăduți (90)
Min. Motru – Prometeu 1-0
Buciuman (16 –
pen.)
FC Caracal – CSM Slatina 3-0
Bobonete (58), M.
Niculescu (65), Fl. Lazăr (88)
FC Piatra Olt – Ghecon Lăpușata 1-2
Yartey (35) / C.
Ursu (65), Bârlogeanu (88)
FC Drobeta – Turris 0-0
Jiul Rovinari – Vișina Nouă 1-0
Trașcă
(6)
Triumf Bârca – Minerul Mătăsari
, se dispută mâine, de la ora
15:00

Progresul Corabia stă.

Seria
V

Bihorul Beiuș – Gloria Arad 2-4
Hygied (56),
Vanca (88) / Pantea (5), Eșanu (21, 22), Găldean (56)
CSM Școlar Reșița – Milenium Giarmata 1-1
Turculeț (89) /
Leucă (30)
Luceafărul Oradea – FC Timișoara II 1-1
Paina (20) / R.
Trandu (37)
FC Hunedoara – Scorilo-Autocatania C-sebeș 0-0
Termo Dr. Tr. Severin – CFR Simeria 1-1
Lătea (50) /
Riviș (53)
ACS Recaș – Unirea Sânnicolau Mare
, se dispută mâine, de la ora
15:00

Național Sebiș și Nuova Mama Mia
stau.

Seria
VI

Tărlugeni – Seso 0-2
Sancira (39),
Mitrea (59)
FC Zlatna – Ungheni 2-0
A. Ianc (37),
Câmpean (75)
Reghin – Sănătatea 1-0
Sanda
(20)
FC Maramureș – AFC Odorheiu 3-0
Achim (37), Mitra
(54 – autog.), Apetrei (60)
Unirea Dej – Bistrița II 5-0
Faur (26, 62),
Breaz (11), B. Dărăbuș (75), D. Bucșa (49)
Florești – Mediaș II 0-0
Cisnădie – SCM Brașov 0-1
Dâmoc (75)

FC Zalău
stă.

Autor: Viorel Ioan Publicat: 08 Oct. 2010, 16:00 Actualizat: 12 Oct. 2010, 13:52 Rezultate
Pe aceeași temă