Rezultatele și marcatorii etapei 4 – Liga 3

Publicat: 17 Sep. 2010, 18:00 Actualizat: 19 Sep. 2010, 14:21 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 4 – Liga 3

Astăzi, de la ora 17:00, vor avea loc meciurile celor șase serii
ale etapei a IV-a ale Ligii a III-a. Mâine, de la aceeași oră, se
vor juca ultimele două partide ale rundei, Inter Clinceni – FCM
Târgoviște (C3) și ACS Recaș – FC Școlar Reșița (C5) având ca oră
de începere 17:00.

Liga2.ro vă ține
la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și
clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

VEZI CLASAMENTELE LIGII A
3-A

Iată programul
celor șase serii:

Seria
I

Rapid Sv. – CSM Focșani 3-0
Sevaciuc (60),
Tomescu (65), Negru (88 – pen.)
CSM Pașcani – M. Eminescu 1-0
D. Radu (80 –
pen.)
FCM Bacău – ASC Bacău 0-0
GALERIE
FOTO

Oțelul II – Poli Galați 2-1
Al. Avram (65),
S. Cucu (67) / Velicu (64)
Aerostar – CS Panciu 3-1
Dutciuc (3),
Gândulescu (44), Burcă (60) / Radu (45)
Ceahlăul II – FCM Onești 2-0
G. Ciocoiu (20),
Al. Margină (53)
Cetatea Târgu
Neamț
stă,
deoarece Willy Bacău s-a retras
Petrotub Roman stă, deoarece Cetatea
Suceava
s-a
retras

Seria
II

CS Buftea – CS Eforie 0-0
Merei -Ulmu 3-2
Chiorcău (17),
Percă (44, 83) / Cotea (75, 90+4)
Callatis – Rapid II 2-1
Dincă (35),
Țarălungă (60) / Pivniceru (53)
Dun. Călărași -Rm. Sărat 5-0
Onofrei (2, 7,
64), Condei (45), Șerban (63)
CS Tunari – Comprest 2-2
Giugiumică (41,
77 – pen.) / Dușcă (30), Ionică (90+7)
Spicul Rompan – ABC Stoicescu 10-0
C. Stanciu (20,
24, 51, 62), Găman (27), Zaharia (37), Cristea (64), Al. Nicu (79,
90), Herea (89)
Un. Slobozia – ACS Berceni 3-1
Drăguț (30), Toma
(40), V. Gheorghe (75) / C. Sandu (50)
FC Voluntari
stă, deoarece CSM
Medgidia
s-a
retras

Seria
III

Chindia Târgoviște – CS Balotești 2-0
R. Dobre (45), I.
Radu (70)
Girom Albota – Conpet Ploiești 1-2
Ruță (12) / Ivan
(1, 16)
Petrolul Videle – Argeșul Mihăilești 1-1
I. Grosu (80) /
T. Lefter (37)
Chimia Brazi – CSO Plopeni 3-0
Minciună (7),
Toporan (22), Arnăutu (40)
AFC Filipeștii de Pădure – Atletic Bradu 4-0
Negotei (26),
Bălălău (30), Bridinel (48), Iacob (81)
FCM Alexandria – Electrosid Titu 2-1
Lucan (62), Lascu
(78) / Mitran (85)
Viitorul Domnești – Viitorul Chirnogi 2-1
G. Dumitrescu
(9), Ciochină (79 – pen.) / Ciochină (68 – autog.)
Inter Clinceni – FCM Târgoviște 2-3
Luca (26),
Mănguță (65 – pen.) / Cherchez 30, 33, Csiki 43

Seria
IV

Minerul Motru – Triumf Bârca 4-3
Miclăzan (26),
Buciuman (28), Ceaușu (69), Moraru (75) / Firea (20, 64), Stănică
(50)
Prometeu Craiova – FC Caracal 1-0
Bică (2)

Minerul Mătăsari – FC Piatra Olt 2-1
Simion (80),
Roman (85) / Alin Mihai (70)
Progresul Corabia – Drobeta Tr. Severin 0-2
Boboescu (11
pen), M. Voicu (34)
CSM Slatina – Jiul Rovinari 0-2
Fotescu (31),
Meliță (83)
Ghecon Lăpușata – Vișina Nouă 0-1
Frăsineanu
(30)
Oltchim Rm. Vâlcea – Turris Turnu Măgurele 1-0
Marinescu (55)

Pandurii II Târgu Jiu
stă.

Seria V

Bihorul Beiuș – Luceafărul Oradea 2-1
Morar ‘8, Vanca ’52 / Paina ’48
FC Timișoara II – FC Hunedoara 1-1
I. Găman ’73 / Zelencz ’55
Național Sebiș – Termo Dr. Tr. Severin
1-3

Cr. Luca ’83 / Porcescu ‘5, ’17, Seinu ’78
Mama Mia Becicherecu Mic – CFR Simeria
1-2

Panduru ’43 / Dăscălescu ’21, Suciu ’35
Gloria Arad – Autocatania Caransebeș 0-1
Feneș (2)
ACS Recaș – CSM Școlar Reșița 3-0
Sz. Szekely (4,
11, 58)
Millenium Giarmata și Unirea Sânnicolau
Mare
stau.

Seria
VI

FC Zlatna – Reghin 1-1
Munteanu (40)/ V.
Stoica (85)
Tărlugeni – FC Maramureș 1-0
S. Marin
(21)
Ungheni – Dej 4-0
Dicher (11, 48)
Antal (77), Vereș (87)
Sănătatea – Florești 1-1
Nicula (14) /
Solomon (82)
AFC Odorheiu – FC Zalău 1-1
Ghergheli
(90+2-pen) A. Budean (22)
Bistrița II – Cisnădie 1-4
Dobrea (6) / Piko
(60, 65), Fl. Voicu (2, 15)
Mediaș II – SCM Brașov 1-0
Cigan
(83)
FC Seso Câmpia Turzii
stă.

Publicat: 17 Sep. 2010, 18:00 Actualizat: 19 Sep. 2010, 14:21 Rezultate
Pe aceeași temă