Rezultatele și marcatorii etapei 27 – Liga 3

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 13 May. 2011, 18:00 Actualizat: 15 May. 2011, 19:08 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 27 – Liga 3

Astăzi, de la ora 18:00, vor avea loc meciurile celor șase serii
ale etapei a XXVII-a a Ligii a III-a. Șapte formații din cinci
serii sunt nevoite să stea, deoarece fie nu au adversari, fie
aceștia s-au retras în tur.

În această rundă Partizanul Merei (C2), FC Caracal (C4) și
Luceafărul Oradea (C5) se vor impune fără să joace, deoarece Spicul
Rompan, Drobeta Turnu Severin au fost excluse în retur pentru două
neprogramări, iar CS Termo Drobeta Turnu Severin s-a retras.

Liga2.ro
vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii
și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor
șase serii:

Seria
I

Oțelul II – Aerostar 0-1
Macovei
(88)
FCM Bacău – Ceahlăul II 2-0
Boghian (47),
Lipovanu (77)
CSM Focșani – Tg. Neamț 3-0
Ad. Toma (61),
Sobariu (70 – aut.), Târcă (90+1)
ASC Bacău – CS Panciu 1-0
Miron
(67)
Roman – Poli Galați 4-1
Ungureanu (9),
Popa (15), Marin (36), Pop (90) / Agbleta (61 – pen.)
Luceafărul Mihai Eminescu – FCM Onești
3-0
Tătărcan (3), Guceanu (7), Iosif Netbay (75)
CSM Pașcani și Rapid CFR Suceava
stau.

Seria
II

Callatis Mangalia – CS Tunari 3-0
Bucur (44),
Crăciun (63, 74)
CS Buftea – ACS Berceni 1-3
Negrea (62) /
Frangu (2), Carr (27, 37)
CS Eforie – ABC Stoicescu 0-1
Mândroasa
(65)
Phoenix Ulmu – Comprest GIM București 0-0
Rapid II București – FC Voluntari 1-1
Petrișor (79) /
E. Stan (7)
Unirea Slobozia – CSM Râmnicu Sărat 4-2
S. Stan (13), V.
Gheorghe (54, 59), Ivașcă (48) / Lungoci (23), Roman
(45)
Partizanul Merei – Spicul Rompan
3-0
Spicul a fost exclusă din
campionat pentru două neprogramări și va pierde ultimele meciuri la
masa verde.

Dunărea Călărași stă.

Seria
III

Petrolul Videle – Viitorul Domnești 1-2
Rababoc (90 –
pen.) / Păuna (3), Ciochină (75)
Girom Albota – Chimia Brazi 2-2
Chelu (4),
Pantelică (47) / Vișan (31), F. Munteanu (62)
Chindia Târgoviște – AFC Filipeștii de Pădure 4-0
I. Radu (23, 25),
Cherchez (30, 68)
Inter Clinceni – Electrosid Titu 1-1
Fodor (90 – pen.)
/ Martac (72)
FCM Târgoviște – Atletic Bradu 0-0
CS Balotești – CSO Plopeni 1-0
Al. Tudor (20 –
pen.)
Conpet Ploiești – Viitorul Chirnogi 0-0
FCM Alexandria – Argeșul Mihăilești 4-0
D. Voicilă (17,
26), I. Voicilă (63), M. David (81)

Seria
IV

Prometeu Craiova – CSM Slatina 0-1
S. Stănescu
(85)
Pandurii II Tg. Jiu – Ghecon Lăpușata 1-0
Vlăduți (26)

Minerul Motru – Turris Tr. Măgurele 1-1
G. Ceaușu (54) /
M. Nedelcu (85)
Oltchim Rm. Vâlcea – FC Piatra Olt 0-3
Cozea (55), A.
Mihai (72, 83)
FC Caracal – FC Drobeta Turnu Severin
3-0
FC Drobeta a fost exclusă din
campionat pentru două neprogramări și va pierde ultimele meciuri la
masa verde.

Triumf Bârca – CS Vișina Nouă 1-11
Velica (3), Turcin (2), Glișcă (2), Matei (2), Nica, Militaru /

Minerul Mătăsari și Jiul Rovinari
stau.

Seria
V

Unirea Sânnicolau Mare – Național Sebiș 1-1
F. Pavel (63) /
A. Pavel (65 – pen.)
Bihorul Beiuș – Mama Mia Becicherecu Mic 3-0
V. Prodan (64,
72), Dumiter (86)
CSM Școlar – CFR Simeria 0-1
Găceanu
(56)
Luceafărul Oradea – CS Termo Drobeta Turnu Severin

3-0
CS Termo s-a retras în pauza
de iarnă și va pierde meciurile din retur la masa
verde.

Millenium Giarmata – Timișoara II 1-0
Blănaru
(5)
ACS Recaș – Scorilo-Autocatania 2-1
Rogozinaru (41 –
pen.), Șchiopu (76) / Porcescu (57)
Gloria Arad și FC Hunedoara
stau.

Seria
VI

Sănătatea – AFC Odorheiu 2-1
Gașpar (65, 86)
/ Vereș (80)
Ungheni – Bistrița II 2-0
Pastor (52), H.
Moldovan (86)
Tărlugeni – Mediaș II 2-0
Fl. Marin (30),
Nicolae (65)
Reghin – SCM Brașov 1-2
S. Mariș (80) /
Tismănaru (25), Marcăș (50)
FC Maramureș – Cisnădie 3-0
Bota (48-pen),
Gego (60), Bichiri (89)
Unirea Dej – FC Zalău 4-1
B. Faur (13,
17), Ferreira (27), Zelencz (85-pen) / M. Istvan (51)
Seso – Un. Florești 1-1
Sancira (40) /
Mândrușcă (90+2)

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 13 May. 2011, 18:00 Actualizat: 15 May. 2011, 19:08 Rezultate
Pe aceeași temă