Rezultatele și marcatorii etapei 23 – Liga 3

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 22 Apr. 2011, 17:00 Actualizat: 29 Apr. 2011, 11:49 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 23 – Liga 3

Astăzi, de la ora 17:00, vor avea loc majoritatea meciurile
celor șase serii ale etapei a XXIII-a ale Ligii a III-a. Mâine, de
la aceeași oră se vor disputa Phoenix Ulmu – CS Tunari și
Luceafărul Mihai Eminescu – Ceahlăul II Piatra Neamț, iar de la ora
11:00 Argeșul Mihăilești – Electrosid Titu. Opt formații din cinci
serii sunt nevoite să stea, deoarece fie nu au adversari, fie
aceștia s-au retras în tur.

Trei meciuri ale etapei 23 se vor decide la masa verde. Rapid II va
câștiga în fața Spicului, Vișina Nouă în fața Drobetei, iar Gloria
Arad va profita de retragerea lui CS Termo. Pentru că este la a
doua neprogramare în campionat, FC Drobeta va fi exclusă de FRF,
urmând ca din etapele viitoare să piardă toate meciurile cu
3-0.

Liga2.ro vă ține
la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și
clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor
șase serii:

Seria
I

CSM Pașcani – FCM Bacău 0-2
Boghian (43,
50)
Rapid Suceava – Oțelul II 0-0
CSM Focșani – Aerostar 4-0
Săpunaru (38, 50,
63), Predoiu (79)
Panciu – Cetatea Tg. Neamț 4-0
Fl. Stanciu (4),
C. Costin (5, 8), Bucătaru (6)
Meci întrerupt în minutul 26,
după ce oaspeții au rămas în șase jucători, prin accidentarea
portarului. Cetatea a început meciul cu doar șapte oameni pe
teren!

FCM Onești – Petrotub Roman 0-1
M. Popa (60 –
pen.)
Luceafărul Mihai Eminescu – Ceahlăul II Piatra Neamț

1-0
Netbai
(78)
ASC Bacău și
Politehnica Galați stau.

Seria
II

Partizanul Merei – Callatis Mangalia 0-1
Doicaru
(70)
CS Buftea – Dunărea Călărași 3-2
Dorobanțu (3 –
pen.), Simion (54), G. Dumitrescu (81) / Matei (19,
49)
CSM Râmnicu Sărat – ACS Berceni 3-0
Lungoci (7, 15),
Roman (42)
FC Voluntari – ABC Stoicescu 3-0
Anghel (43),
Lefter (59, 73)
Comprest GIM – Unirea Slobozia 1-1
M. Ionică (90+3)
/ Avanu (89)
Rapid II București – Spicul Mopan
3-0
Echipa oaspete nu e programată
din cauza unor datorii.

Phoenix Ulmu – CS Tunari 1-1
Cotea (55 – pen.)
/ Bonciulescu (17)
CS Eforie
stă.

Seria
III

Chindia Târgoviște – Girom Albota 2-0
Ad. Carnariu (45), Verdeș (56)
Inter Clinceni – Petrolul Videle 3-0
Fodor (60), Cr. Păun (81), M. Cristian (90+2)
FCM Târgoviște – Viitorul Domnești 0-1
S. Păuna (25)
CS Balotești – Chimia Brazi 0-1
Mânzatu (53 – autog.)
Conpet Ploiești – AFC Filipeștii de Pădure
0-2
Negotei (25), Bridinel (85)
Viitorul Chirnogi – Atletic Bradu 1-1
D. Deacu (17) / C. Ion (48)
CSO Plopeni – FCM Alexandria 2-0
Puchea (66), L. Costache (85)
Argeșul Mihăilești – Electrosid Titu
1-2
D. Stoian (80) /
M. Ionică (53), Mihăescu (71)

Seria
IV

Pandurii II Tg. Jiu – Prometeu Craiova 2-2
D. Unguru (43),
Fărcășanu (45) / Bălă (38), Ghiță (73)
Minerul Motru – Minerul Mătăsari 3-0
N. Poenaru (3),
A. Lungu (61), A. Dicu (80)
FC Caracal – Ghecon Lăpușata 4-2
D. Niculescu (9,
32), Boboescu (10, 75 pen.) / R. Nistor 13, Ciortan 27 pen.

FC Piatra Olt – Turris Tr. Măgurele 2-1
Mușat (15,
autogol), Huțanu (76) / Urucu (34)
Jiul Rovinari – Oltchim Rm. Vâlcea 2-1
C. Trașcă (55),
Amzucu (60) / A. Cârciumaru (80 autogol)
FC Drobeta Turnu Severin – CS Vișina Nouă
0-3
FC Drobeta pierde la masa
verde din cauza unei datorii către fostul antrenor, Viorel Ion.
Deoarece echipa este la a doua neprogramare, aceasta va fi exclusă
din campionat.

Triumf Bârca
și CSM Slatina stau.

Seria
V

Bihorul Beiuș – Unirea Sânnicolau Mare 1-0
Cr. Moraru
(76)
ACS Recaș – Millenium Giarmata 1-0
Sz. Szekely
(80)
CSM Școlar – Timișoara II 0-1
Boștină
(88)
Luceafărul Oradea – Național Sebiș 2-0
C. Roșu (16), S.
Ianc (70)
FC Hunedoara – CFR Simeria 0-0
CS Termo Drobeta Turnu Severin – Gloria Arad
0-3
Termo s-a retras în iarnă și
va pierde meciurile din retur la masa verde

Autocatania Caransebeș și Nuova Mama Mia
Becicherecu Mic
stau.

Seria
VI

Unirea Tărlungeni – Unirea Ungheni 3-0
S. Marin (25,
70), L. Niculae (38)
CS Zlatna – Sănătatea Cluj 2-2
Neagu (46),
Dârjan (48) / Popa (55), Rus (78)
Avântul Reghin – AFC Odorheiu Secuiesc 0-0
FC Maramureș Universitar Baia Mare – Gloria II Bistrița
1-0
Negrea
(9)
Unirea Dej – Gaz Metan II Mediaș 3-0
Zelencz (18, 27,
37)
FC Zalău – SCM Brașov 3-0
Cosma (4), Sabou
(52), Bode (63)
FC Cisnădie – FC Seso Câmpia Turzii 1-0
Câmpeanu
(85)
Unirea Florești
stă.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 22 Apr. 2011, 17:00 Actualizat: 29 Apr. 2011, 11:49 Rezultate
Pe aceeași temă