Rezultatele și marcatorii etapei 21 – Liga 3

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 08 Apr. 2011, 18:00 Actualizat: 14 Apr. 2011, 11:39 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 21 – Liga 3

Astăzi, de la ora 17:00, vor avea loc majoritatea meciurile
celor șase serii ale etapei a XXI-a ale Ligii a III-a. Mâine, de la
aceeași oră se vor disputa alte șase partide ale rundei, urmând ca
meciul dintre Luceafărul Mihai Eminescu – Oțelul II Galați să se
joace pe 19 aprilie. Opt formații din cinci serii sunt nevoite să
stea, deoarece fie nu au adversari, fie aceștia s-au retras în
tur.

Liga2.ro vă ține
la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și
clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor
șase serii:

Seria
I

Rapid Suceava – CSM Pașcani 1-0
Plămadă
(2)
CSM Focșani – FCM Bacău 0-5
Mihălăchioaie
(26), Vraciu (38), Eudean (51), Boghian (56), Hurdubei
(78)
ASC Bacău – Aerostar Bacău 3-0
Ungureanu (32),
Gafița (78 – pen.), Petrea (80)
Poli. Galați – Ceahlăul II 3-1
L. Radu (60), I.
Cristian (75), Serian (88) / A. Pavel (18)
Cetatea Tg. Neamț – Petrotub 2-1
Dăscălescu (51,
61) / Harbuzaru (20)
Luceafărul Mihai Eminescu – Oțelul II Galați
, se dispută pe 19 aprilie, de la ora
17:00

CS Panciu și FCM Onești
stau.

Seria
II

CS Buftea – Partizanul Merei 4-3
G. Dumitrescu (48
– pen.), A. Dumitrescu (55), Dorobanțu (70), Ct. Neagu (75) / G.
Ion (27, 35, 44)
CS Eforie – Callatis Mangalia 1-2
Croitoru (86) /
Crăciun (58), Bucur (77)
CSM Râmnicu Sărat – CS Tunari 3-0
Lungoci (12, 37,
58)
FC Voluntari – Spicul Rompan 2-2
Ungureanu (85),
Lefter (88) / Herea (6), Trifu (38)
Comprest GIM București – ACS Berceni 0-0
ABC Stoicescu – Unirea Slobozia 1-3
Capotă (87 –
pen.) / Avanu (55), G. Dumitru (82), V. Toma (90 –
pen.)
Phoenix Ulmu – Dunărea
Călărași
1-0
Ciparidis (56)
Rapid II București stă.

Seria
III

Inter Clinceni – Chindia Târgoviște 1-0
D. Ene
(55)
FCM Târgoviște – Girom Albota 1-2
C. Anton (25) /
M. Cârstea (43, 53)
CS Balotești – Petrolul Videle 2-0
Al. Badea (27,
89)
Conpet Ploiești – Viitorul Domnești 1-2
Adam (4) /
Bolohan (31), Ciochină (88)
Viitorul Chirnogi – AFC Filipeștii de Pădure 1-1
M. Baicu (79) /
G. Bociu (45 – pen.)
CSO Plopeni – Electrosid Titu 1-1
Pahonțu (90 –
autog.) / I. Marinică (38)
Atletic Bradu – FCM Alexandria 0-0
Argeșul Mihăilești – Chimia Brazi 0-3


Seria
IV

Minerul Motru – Pandurii II Tg. Jiu 1-0
A. Lungu (20)

FC Piatra Olt – CSM Slatina 0-0
Drobeta Tr. Severin – Ghecon Lăpușata 4-2
C. Stăncuța (24,
43), F. Drăcea (47), C. Drăghici (82) / Mocioacă (5 pen, 61
pen)
Jiul Rovinari – Turris Tr. Măgurele 1-2
Fotescu (2) /
Bica (60), Țiclea (70)
Triumf Bârca – Prometeu Craiova
, se dispută mâine, de la ora
17:00

CS Vișina Nouă – Oltchim Râmnicu Vâlcea
3-1
Priescu (2), Turcin / Prodan (60)
Minerul Mătăsari și FC Caracal
stau.

Seria
V

CSM Școlar – Unirea Sânnicolau Mare 1-0
Marin Miok
(9)
Luceafărul Oradea – Millenium Giarmata 4-1
Paina (10 – pen),
Muntean (70), Ct. Roșu (71, 72) / Corlățeanu (3)
CFR Simeria – Gloria Arad 4-1
An. Suciu (9,
36), Găceanu (12), Riviș (27) / Ad. Popa (23)
Termo Drobeta Turnu Severin – Autocatania Caransebeș

0-3
Termo s-a retras în iarnă și
va pierde meciurile din retur la masa verde

Recaș – Beiuș 3-1
B. Steop (55),
Șchiopu (73, 78) / V. Prodan (60)
Hunedoara – Becicherecu 2-0
Ilaș (52),
Trășcan (70)
FC Timișoara II
și Național Sebiș stau.

Seria
VI

FC Zlatna – Tărlugeni 1-0
P. Dârjan
(73)
Reghin – Ungheni 0-1
H. Moldovan
(65)
FC Maramureș – Sănătatea 4-0
V. Pop (18),
Bota (47-pen), Bumba (80), Gherman (87)
Unirea Dej – AFC Odorheiu 3-1
Găbruș (11), I.
Mușuroaia (62), Fanti (88) / Balint (41)
Un. Florești – Bistrița II 4-0
Morar (13), V.
Pop (31, 64), Onacă (81)
FC Zalău – Mediaș II 2-0
Cornaci (29),
Gombar (83-aut)
SCM Brașov – Seso 0-2
Moțet (32),
Fertea (88)
FC Cisnădie
stă.

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 08 Apr. 2011, 18:00 Actualizat: 14 Apr. 2011, 11:39 Rezultate
Pe aceeași temă