Rezultatele și marcatorii etapei 20 – Liga 3

Autor: Andries Mihai Marius Publicat: 01 Apr. 2011, 18:00 Actualizat: 08 Apr. 2011, 20:25 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 20 – Liga 3

Pentru că s-a schimbat luna, meciurile de Liga a III-a și-au
schimbat și ora de disputare. Astfel, începând de astăzi, timp de
patru etape, partidele celui de-al treilea eșalon fotbalistic de
vor juca de la ora 17:00. Azi vor avea loc majoritatea meciurile
celor șase serii ale etapei a XX-a, iar mâine de vor disputa
ultimele trei. Opt formații din cinci serii sunt nevoite să stea,
deoarece fie nu au adversari, fie aceștia s-au retras în tur.

Liga2.ro vă ține
la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și
clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor
șase serii:

Seria
I

Petrotub – Rapid Suceava 2-0
Harbuzaru (1), V.
Pătrașcu (65)
CSM Pașcani – CSM Focșani 4-0
Sima (16),
Azaharioaei (68), Roșu (71), Știubei (90+1)
FCM Bacău – Luc. M. Eminescu 8-0
Vraciu (8, 16,
18, 24), Boghian (11), Vl. Pavel (62), Curiliuc (77), Hurdubei
(82)
Oțelul II – ASC Bacău 0-0
Aerostar – Poli Galați 0-0
Ceahlăul II – FC Panciu 0-0
FCM Onești
și Cetatea Târgu Neamț
stau.

Seria
II

Un. Slobozia – CS Buftea 3-1
G. Lazăr (45+2),
V. Gheorghe (71), St. Stan (76) / Udrea (26)
Callatis – Phoenix Ulmu 5-0
A. Crăciun (3),
Erd. Cogali (10, 78), Răvoiu (52), Bardu (69)
Dun. Călărași – Rapid II 1-0
M. Șerban
(45)
Spicul – Comprest 3-0
V. Velicu (77),
R. Cristea (80), Cip. Petrescu (84)
ACS Berceni – Stoicescu 4-1
C. Sandu (32),
Frangu (47), Pivniceru (51), R. Stănescu (88) / (14)
Partizanul Merei – CS Eforie 2-1
Sârbescu (43), A. Crăciun (82) / Al. Paraschiv (63)
CS Tunari – FC Voluntari 2-1
M. Vlada (27), Zoicaș (43) / E. Stan (38)
CSM Râmnicu Sărat stă.

Seria
III

FCM Alexandria – Inter Clinceni 3-4
D. Voicilă (5),
G. Câmpeanu (27), V. Cristea (34) / Fodor (19), Luca (50, 80), D.
Ene (90+4 – pen.)
Chindia Târgoviște – FCM Târgoviște 2-1
D. Pătru (42 –
pen.), I. Radu (60) / Petculescu (54)
Girom Albota – CS Balotești 3-1
Ghiorma (6), Cr.
Bratu (28, 75) / Bogorodiță (82)
Petrolul Videle – Conpet Ploiești 0-1
Al. Lungu
(15)
Viitorul Domnești – Argeșul Mihăilești 7-1
Ciochină (15,
25), D. Nica (23, 46, 65), Marciuc (37), Păuna (75) / M. Badea (40)

Chimia Brazi – Viitorul Chirnogi 5-0
V. Lazăr (2), D.
Păun (33), M. Vișan (62), C. Munteanu (90+2), Arnăutu (90+3)

AFC Filipeștii de Pădure – CSO Plopeni 2-2
Negotei (28),
Micu (50) / Puiuleț (38), G. Marin (90+3)
Electrosid Titu – Atletic Bradu 1-1
M. Ionică (12) /
M. Căldăraru (80)

Seria
IV

Oltchim Rm. Vâlcea – Minerul Motru 1-0
O. Marinescu (7)

Pandurii II Tg. Jiu – Triumf Bârca 4-0
Ștreangă (42),
Fărcășanu (53), R. Dumitru (70), O. Golea (78)
Minerul Mătăsari – FC Caracal 1-0
Clipici (25)

CSM Slatina – Drobeta Tr. Severin 2-0
I. Stoica (29),
M. Șerban (48, pen.)
Ghecon Lăpușata – Jiul Rovinari 1-2
Ciortan (70) /
Văcaru (10), Amzucu (90)
Turris Turnu Măgurele – Vișina Nouă 4-1
C. Mihai (15), I.
Danteș (52, 64 pen.), M. Nedelcu (84) / David (35)
Prometeu Craiova
și FC Piatra Olt
stau.

Seria
V

Gloria Arad – ACS Recaș 2-2
Negru (70),
Dubeștean (87) / Nanu (38), Aldana (84)
Bihorul Beiuș – CSM Școlar 1-0
Higyed
(37)
Unirea Sânnicolau Mare – Luceafărul Oradea 0-0
Național Sebiș – FC Hunedoara 0-0
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CS Termo Drobeta Turnu Severin
3-0
Autocatania Caransebeș – CFR Simeria
0-0
Termo s-a retras în iarnă și
va pierde meciurile din retur la masa verde

Millenium Giarmata și FC Timișoara
II
stau.

Seria VI

Seso – FC Zlatna 1-0
Sancira
(90+4-pen)
Tărlugeni – Reghin 1-0
Tatarciuc
(51)
Ungheni – FC Maramureș 0-4
Hodor (33), Bumba
(60, 75), Roszel (68)
Sănătatea – Unirea Dej 1-0
Hoca
(2)
AFC Odorheiu – Un. Florești 0-2
Morar (22), V.
Pop (79)
Bistrița II – FC Zalău 1-4
Pădurariu (15)/
Bode (31), Teglaș (52, 73), F. Sabou (81)
Mediaș II – Cisnădie 1-1
Bâlc(90+2) /
Dicher (66)
SCM Brașov
stă.

Autor: Andries Mihai Marius Publicat: 01 Apr. 2011, 18:00 Actualizat: 08 Apr. 2011, 20:25 Rezultate
Pe aceeași temă