Rezultatele și marcatorii etapei 19 – Liga 3

Autor: Fechita Bogdan-Andrei Publicat: 25 Mar. 2011, 15:45 Actualizat: 01 Apr. 2011, 17:56 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 19 – Liga 3

Astăzi, de la ora 15:00, vor avea loc majoritatea meciurile
celor șase serii ale etapei a XIX-a ale Ligii a III-a. Mâine, de la
aceeași oră se vor disputa ultimele șapte partide ale rundei. Opt
formații din cinci serii sunt nevoite să stea, deoarece fie nu au
adversari, fie aceștia s-au retras în tur.

Dintre toate formațiile, Național Sebiș este prima care își știe
deja rezultatul din această etapă, deoarece va câștiga la masa
verde cu CS Termo, după ce severinenii s-au retras în această
iarnă.

Liga2.ro vă ține
la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și
clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor
șase serii:

Seria
I

CSM Focșani – Rapid Sv. 3-2
Predoiu (11 –
pen, 29), Săpunaru (55) / Zaremba (2 – pen.), E. Ștefan (81 –
autog.)
ASC Bacău – FCM Bacău 0-0
Poli Galați – Oțelul II 0-1
Chebac
(55)
CS Panciu – Aerostar 2-0
C. Costin (34),
Gurguiatu (42)
FCM Onești – Ceahlăul II 2-0
Huiban (43),
Brăescu (53)
Luceafărul Mihai Eminescu – CSM Pașcani 1-3
Cardaș (13) /
Rîșcu (20, 33), Azaharioaei (42)
Petrotub Roman și Cetatea Târgu
Neamț
stau.

Seria
II

CS Eforie – CS Buftea 1-1
Militaru (17) /
Dumitrescu (3 – pen.)
Rapid II – Callatis 0-2
Grigoraș (11),
Bardu (26)
CSM Rm. Sărat – D. Călărași 2-0
Tudor (32), Popa
(63)
Comprest – CS Tunari 0-0
ABC Stoicescu – Spicul 1-3
Mândroasa (54) /
C. Prodan (12, 50), Cl. Herea (35)
Berceni – Un. Slobozia 1-0
Pivniceru
(43)
Phoenix Ulmu – Partizanul Merei
1-0
Ciparidis
(90+3)
FC Voluntari stă.

Seria
III

FCM Târgoviște – Inter Clinceni 1-0
Petculescu
(42)
CS Balotești – Chindia Târgoviște 0-0
Conpet Ploiești – Girom Albota 1-0
I. Maria
(78)
Viitorul Chirnogi – Viitorul Domnești 2-0
A. Ungureanu
(25), Cl. Mincu (69)
CSO Plopeni – Chimia Brazi 0-3
M. Vișan (43,
46), Arnăutu (75)
Atletic Bradu – AFC Filipeștii de Pădure 1-2
Păvăluță (71) /
V. Micu (35), D. Nae (41)
Electrosid Titu – FCM Alexandria 2-1
Fl. Albu (23), L.
Mihăiescu (28) / I. Voicilă (17)
Argeșul Mihăilești – Petrolul Videle 1-1
C. Rădulescu (25)
/ Bădănoiu (40)

Seria
IV

FC Caracal – Prometeu 1-0
Boboescu
(60)
Piatra Olt – Min. Mătăsari 2-1
Preda (40),
Giurcă (77) / Nicolescu (20)
Jiul Rovinari – CSM Slatina 0-1
Rotaru
(40)
Turris – Oltchim 0-1
B. Preda
(35)
Triumf Bârca – Minerul Motru
0-2
Ceaușu (min. 37 –
pen.), Buciuman (min. 73)
CS Vișina Nouă – Ghecon Lăpușata
8-2
Bogdan, Priescu
4, Preda, Nica, Dumbravă / Iordache, Stanciu
FC Drobeta Turnu Severin și Pandurii II
Târgu Jiu
stau.

Seria
V

CSM Școlar Reșița – ACS Recaș 1-3
Feleagă (90+3) /
Andronic (23 – pen.), Nanu (28), Paleacu (89)
Luceafărul Oradea – Bihorul Beiuș 3-0
D. Muntean (41),
Schwarzkopf (80), Paina (89)
CFR Simeria – Mama Mia Becicherecu Mic 0-0
FC Hunedoara – FC Timișoara II 2-4
Todea (26), Ilaș
(37) / Jitaru (45+1, 73), Alex Boștină (62, 82)
Autocatania Caransebeș – Gloria Arad 1-0
Patrona
(22)
CS Termo Drobeta Turnu Severin – CS Național Sebiș
0-3
Termo s-a retras în iarnă și
va pierde meciurile din retur la masa verde

Millenium Giarmata și Unirea Sânnicolau
Mare
stau.

Seria
VI

Reghin – FC Zlatna 2-2
Truța (25), V.
Stoica (90+3) / P. Dârjan (50, 70)
FC Maramureș – Tărlugeni 2-1
V. Pop (80),
Fritea (77) / Portic (85)
Unirea Dej – Ungheni 1-1
Feher (55) /
Filcă (56)
Un. Florești – Sănătatea 3-1
Onacă (10), Morar
(44), V. Pop (75) / R. Rus (16)
FC Zalău – AFC Odorheiu 2-0
M. Istvan (54),
Bode (89-pen)
Cisnădie – Bistrița II 2-1
Diaconescu (53),
P. Munteanu (75) / Fl. Alexandru (90)
SCM Brașov – Mediaș II 2-2
Tismănaru (73),
Măuță (90) / Husar (27), Șorlea (82)
FC Seso Câmpia Turzii
stă.

Autor: Fechita Bogdan-Andrei Publicat: 25 Mar. 2011, 15:45 Actualizat: 01 Apr. 2011, 17:56 Rezultate
Pe aceeași temă