Rezultatele și marcatorii etapei 12 – Liga 3

Autor: Fechita Bogdan-Andrei Publicat: 12 Nov. 2010, 15:00 Actualizat: 15 Nov. 2010, 14:34 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 12 – Liga 3

Astăzi, de la ora 14:00, vor avea loc majoritatea meciurile
celor șase serii ale etapei a XII-a ale Ligii a III-a. Argeșul
Mihăilești – FCM Alexandria și Vișina Nouă – Triumf Bârca sunt
ultimele două partide ale etapei ce vor avea loc duminică, de la
aceeași oră. Alte opt formații sunt nevoite să stea, deoarece fie
nu au adversari, fie aceștia s-au retras.

Liga2.ro vă ține
la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și
clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria
I

Aerostar – Oțeul II Galați 2-1
Stoica (10- aut),
I.Varea (60) / Miron (88)
Ceahlăul II – FCM Bacău 1-2
M. Staicu (37) /
Lipovanu (55), Vraciu (64)
Cetatea Tg. Neamț – CSM Focșani 2-0
Usturoi (45),
Bocăneț (76)
FCM Onești – Luceafărul 3-0
C. Tofan (3 –
pen), Pântea (67), Talpan (85)
CS Panciu – ASC Bacău 0-4
Ungureanu (1),
Milanovic (15), Adăscăliței (59), Dobârceanu (70)
Poli Galați – Petrotub 0-0
CSM Pașcani și Rapid Suceava au stat.

Seria
II

CS Tunari – Callatis 1-1
Giugiumică (55) /
Floricel (50)
Spicul – Merei 2-2
C. Stanciu
(19-pen), R. Cristea (86) / Ad. Sandu (34,87)
Berceni – Buftea 3-0
Borfor (20), C.
Sandu (62), Fâșie (75)
ABC Stoicescu – CS Eforie 1-2
Lupașcu (25) /
Chirilă (6, 60)
Comprest – Ulmu
1-1
Iamandi (92) /
Drăgan (65)
Voluntari – Rapid II 0-0
CSM Rm. Sărat – Unirea Slobozia 0-4
A. Avram (28), V.
Gheorghe (87, 91, 92)
Dunărea Călărași
stă.

Seria
III

Viitorul Domnești – Petrolul Videle 4-1
Lădaru (15), I. Pană (36), Păuna (75), Mihală (76) / Tălpeanu
(50)
Chimia Brazi – Girom Albota 4-0
Păun (31), M.
Vișan (47), Minciună (79 – pen.), Bg. Năstase (90+1)
AFC Filipeștii de Pădure – Chindia Târgoviște 1-1
V. Iacob (70) /
Verdeș (18)
Electrosid Titu – Inter Clinceni 1-0
M. Ionică
(10)
Atletic Bradu – FCM Târgoviște 2-1
Velianu (30 –
pen.), Neacșa (76) / (Zidăroiu 50 – pen.)
CSO Plopeni – CS Balotești 1-1
Necatu (12) /
Nedelcu (47)
Viitorul Chirnogi – Conpet Ploiești 2-1
Moga (60), C.
Coman (63) / Ilioiu (18)
Argeșul Mihăilești – FCM Alexandria
1-0
Șoltuz (84)

Seria
IV

CSM Slatina – Prometeu Craiova 6-0
M. Șerban (18, 19), A. Florică (49), Istinie (78, 87), Mămăligeanu
(85)
Ghecon Lăpușata – Pandurii II Tg. Jiu 0-1
M. Siminic (6)
Turris Tr. Măgurele – Minerul Motru 2-0
C. Baicu (60, 74)
Drobeta Tr. Severin – FC Caracal 2-2
Bălmău (7), C. Crișan (85 pen.) / Bădăuță (59), Bocănete (74)
FC Piatra Olt – Oltchim Rm. Vâlcea 3-1
Ignat (19), Huțanu (21), Dragalina (84) / Marinescu
(50)
Vișina Nouă – Triumf Bârca 2-1
C. Nică (20,60)
/
Minerul Mătăsari și Jiul Rovinari
stau.

Seria
V

Timișoara II – Giarmata 0-0
Național Sebiș – Unirea Sânnicolau Mare 2-1
Leucuța (33), Cr.
Luca (38) / F. Pavel (28)
Mama Mia Becicherecu Mic – Bihorul Beiuș 3-0
C. Bogdan (7
-pen.), Gârz (48), Panduru (68)
Autocatania – ACS Recaș 2-2
Văcărescu (27),
C. Ion (90+3 aut.) / Sz. Szekely (7, 49)
CFR Simeria – CSM Școlar 6-0
Pepenar (17), D.
Dăscălescu (40, 57 -pen.), Riviș (49), Făgărășanu (64,
67)
Termo – Luceafărul Oradea 1-2
Seinu (55) / Gh.
Popescu (42, 60)
FC Hunedoara
și Gloria Arad stau.

Seria
VI

AFC Odorheiu – Sănătatea 1-2
Janko (50) / Gașpar (48), Ceaca (82)
Bistrița II – Ungheni 2-0
Macarie (53), Bawab (90)
Mediaș II – Tărlugeni 0-0
SCM Brașov – Reghin 1-1
Ciolănel (15) / R. Dan (68)
Cisnădie – FC Maramureș 1-0
V. Florea (15)
FC Zalău – Unirea Dej 1-0
Negrean (26)
Un. Florești – Seso 0-2
Sancira (33), Chișu (86)
CS Zlatna
stă.

Autor: Fechita Bogdan-Andrei Publicat: 12 Nov. 2010, 15:00 Actualizat: 15 Nov. 2010, 14:34 Rezultate
Pe aceeași temă