LIGA 3 Rezultatele și marcatorii penultimei etape a turului

Publicat: 18 Nov. 2011, 14:49 Actualizat: 24 Nov. 2011, 10:58 Rezultate
LIGA 3  Rezultatele și marcatorii penultimei etape a turului

Vineri și sâmbătă se dispută meciurile penultimei etape a turului din Liga 3. Din această rundă se remarcă derbyul ilfovean din Seria 2, dintre CS Ștefănești și CS Afumați, confruntarea dintre FC Cisnădie și Girom Albota, pentru poziția a doua a podiumului seriei a patra, derby-ul timișean al seriei a cincea dintre FC Timișoara și ACS Recaș, precum și partida dintre limpia Satu Mare și Universitatea II Cluj, două nou-promovate din Seria VI, cu pretenții în partea superioară a clasamentului. Toate partidele vor lua startul la ora 14.00.

Iată programul complet al rundei:

Seria I

CSM Pașcani – Oțelul II Galați 3-1
Știubei (62, 74, 76) / Negoescu (42 – pen.)
FCM Dorohoi – Petrotub Roman 1-1
G. Maxim (24) / Pătrașcu (70)
SC Bacău – Ceahlăul II Piatra Neamț 2-0
Ungureanu (30), Stoica (39)
Sporting Suceava – Aerostar Bacău 2-0
Guriță (14), Apetri (65)
CS Panciu – CSM Focșani 1-0
Costin (29 – pen.)
Cetatea Târgu Neamț – ABC Stoicescu 1-0
Știrbu (17)
Politehnica Galați – Rapid CFR Suceava 2-5
Coman (50), Agbleta (90) / Romaniuc (36), Plămadă (42), Ionesi (73, 76), Duman (88)

Seria II

Unirea Slobozia – Chirnogi 2-0
Macare (9), R. Soare (73)
Eolica – Voluntari 0-1
D. Ghirie (55)
Eforie – Berceni 0-1
Pivniceru (62)
Ștefănești – Afumați 1-1
Mircea Gheorghe (51) / Vincene (60)
Cireșu – Dunărea Călărași 2-1
St. Nicolita (49), Puscasu (90+5) / Adr. Balan (5)
Rapid II – Tunari 0-4
M. Dumitru (15, 33), Becali (55), I. Popescu (80)
Axintele – Balotești se disputa sambata
Comprest sta.

Seria III

Chimia Brazi – Concordia II Chiajna 6-0
Bg. Năstase (22), M. Vișan (42, 62, 80), Ct. Vlad (84), Fl. Dumitru (89)
CSO Plopeni – Conpet Ploiești 1-0
Cr. Nica (67)
ACS Urban Titu – Viitorul Domnești 1-0
I. Dan (74)
Inter Clinceni – Argeșul Mihăilești 2-1
Stere Buda (5), Fodor 49 / Cr. Iancu (67)
Sportul Studențesc II – AFC Filipeștii de Pădure 2-3
Badea (40), Popa (48) / M. Ivan (47), Al. Andrei (58), V. Iacob (73)
Prahova Tomșani – FCM Alexandria 2-1
Crossman (32), Banu (71) / Ionescu (11)
Dunărea Turris Turnu Măgurele a stat, deoarece Rapid Clejani s-a retras.
CS Buftea a stat, deoarece Atletic Fieni s-a retras.

Seria IV

Minerul Motru – Metaloglobus București 1-0
Laurențiu Marius (34)
Atletic Bradu – Gaz Metan II Mediaș 0-1
Fleșer (82)
Oltchim Rm. Vâlcea – Jiul Rovinari 1-1
Marinescu (15) / Stanciu (60)
Minerul Mătăsari – Prometeu Craiova 0-0
FC Cisnădie – Girom Albota
1-0
P. Muntean (23)
FC Caracal – Ghecon Lăpușata 2-0
Bugiu (67 pen), Căpățână (74)
Damila Măciuca – FCM Târgoviște, sâmbătă, ora 14.00
CS Vișina Nouă – Pandurii II Târgu Jiu, sâmbătă, ora 14.00

Seria V

Timișoara II – ACS Recaș 0-2
Andronic (7), Șeroni (41)
Gloria Arad – Bihorul Beiuș 1-2
Găldeanu (80) / A. Costea (29), Grozoni (87)
CFR Simeria – Mama Mia Becicherecu Mic 1-0
Găceanu (13)
Gloria Reșița – Jiul Petroșani 1-1
Gruescu (32) / Șerban (47)
Național Sebiș – Flacăra Făget 0-0
FC Hunedoara – Școlar Reșița 3-1

Șandru (7 -pen.), Crețu (13), O. Popescu (48) / Ionaș (35)
Vladimirescu 2003 – Autocatania Caransebeș 2-1
Ciubăncan (7), C. Rus (36) / Feneș (26)
Valea lui Mihai – Millenium Giarmata 1-0
Szalai (90+3)

Seria VI

FC Zalău – FCM Târgu Mureș II 2-2
Gorga (2), Surducan (84) / Eremia (6), Bartok (72)
Unirea Florești – Sănătatea 1-3
Morar (5) / R. Rus (25), B. Rus (41), Ghiorma (63)
CSM Brașov – CS Zlatna 4-0
Istrate (33-pen, 68), Chirciu (44), Sătmar (79)
CFR Cluj II – Avântul Reghin 3-0
Ayman (35, 85), Roșu (85)
Unirea Ungheni – Gloria Bistrița II 2-1
Ronea (24), L. Pop (67) / Apostolache (27)
Unirea Dej – Unirea Tărlungeni 1-3
Gavruș (35) / Iaru (6), Tatarciuc (20), Airimei (85)
Voința Livezile – FC SeSo Câmpia Turzii, sâmbătă, ora 14.00
Olimpia Satu Mare – Universitatea II Cluj, sâmbătă, ora 14.00

Publicat: 18 Nov. 2011, 14:49 Actualizat: 24 Nov. 2011, 10:58 Rezultate
Pe aceeași temă