Programul turului Seriei IV a Ligii a III-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Aug. 2013, 20:34 Actualizat: 14 Aug. 2013, 21:40 Special
Programul turului Seriei IV  a Ligii a III-a

Liga2.ro a fost, în această dimineață, singurul reprezentant al presei din România prezent la sediul FRF pentru a asista la stabilirea seriilor Ligii a III-a și la tragerea la sorți a programului noului campionat. Seria IV a Ligii a III-a va avea parte de 12 echipe, în fiecare rundă urmând a se disputa câte 6 meciuri.

Iată programul complet al turului Seriei IV a Ligii a III-a:

Etapa 1        
Pandurii II Târgu Jiu – Muncitorul Reșița        
Millenium Giarmata – AFCM Reșița        
FC Hunedoara – FC Caransebeș        
Becicherecu Mic – Minerul Mătăsari        
FC Avrig – Vulturii Lugoj        
Știința Turceni – Jiul Rovinari        
        
Etapa 2        
AFCM Reșița – Pandurii II Târgu Jiu        
FC Caransebeș – Millenium Giarmata        
Minerul Mătăsari – FC Hunedoara        
Vulturii Lugoj – Becicherecu Mic        
Jiul Rovinari – FC Avrig        
Muncitorul Reșița – Știința Turceni        
        
Etapa 3
AFCM Reșița – Muncitorul Reșița
Pandurii II Târgu Jiu – FC Caransebeș
Millenium Giarmata – Minerul Mătăsari
FC Hunedoara – Vulturii Lugoj
Becicherecu Mic – Jiul Rovinari
FC Avrig – Știința Turceni

Etapa 4
FC Caransebeș – AFCM Reșița
Minerul Mătăsari – Pandurii II Târgu Jiu
Vulturii Lugoj – Millenium Giarmata
Jiul Rovinari – FC Hunedoara
Știința Turceni – Becicherecu Mic
Muncitorul Reșița – FC Avrig

Etapa 5
FC Caransebeș – Muncitorul Reșița
AFCM Reșița – Minerul Mătăsari
Pandurii II Târgu Jiu – Vulturii Lugoj
Millenium Giarmata – Jiul Rovinari
FC Hunedoara – Știința Turceni
Becicherecu Mic – FC Avrig

Etapa 6
Minerul Mătăsari – FC Caransebeș
Vulturii Lugoj – AFCM Reșița
Jiul Rovinari – Pandurii II Târgu Jiu
Știința Turceni – Millenium Giarmata
FC Avrig – FC Hunedoara
Becicherecu Mic – Muncitorul Reșița

Etapa 7
Muncitorul Reșița – Minerul Mătăsari
FC Caransebeș – Vulturii Lugoj
AFCM Reșița – Jiul Rovinari
Pandurii II Târgu Jiu – Știința Turceni
Millenium Giarmata – FC Avrig
FC Hunedoara – Becicherecu Mic

Etapa 8
Vulturii Lugoj – Minerul Mătăsari
Jiul Rovinari – FC Caransebeș
Știința Turceni – AFCM Reșița
FC Avrig – Pandurii II Târgu Jiu
Becicherecu Mic – Millenium Giarmata
FC Hunedoara – Muncitorul Reșița

Etapa 9
Muncitorul Reșița – Vulturii Lugoj
Minerul Mătăsari – Jiul Rovinari
FC Caransebeș – Știința Turceni
AFCM Reșița – FC Avrig
Pandurii II Târgu Jiu – Becicherecu Mic
Millenium Giarmata – FC Hunedoara

Etapa 10
Jiul Rovinari – Vulturii Lugoj
Știința Turceni – Minerul Mătăsari
FC Avrig – FC Caransebeș
Becicherecu Mic – AFCM Reșița
FC Hunedoara – Pandurii II Târgu Jiu
Millenium Giarmata – Muncitorul Reșița

Etapa 11
Pandurii II Târgu Jiu – Millenium Giarmata
AFCM Reșița – FC Hunedoara
FC Caransebeș – Becicherecu Mic
Minerul Mătăsari – FC Avrig
Vulturii Lugoj – Știința Turceni
Muncitorul Reșița – Jiul Rovinari

Articol scris de Marius ANGHEL și Mihai ANDRIEȘ

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Aug. 2013, 20:34 Actualizat: 14 Aug. 2013, 21:40 Special
Pe aceeași temă