EXCLUSIV Componența celor șase serii din Liga 3

Publicat: 02 Aug. 2011, 15:32 Actualizat: 02 Aug. 2011, 16:00 Liga 3
EXCLUSIV  Componența celor șase serii din Liga 3

Comitetul Executiv al Federației Române de Fotbal a stabilit, în
ședința de astăzi, componența celor șase serii din Liga 3, toate
având câte 14 echipe, cu două mai puțin decât prevede sistemul
competițional pentru acest an.

În funcție de răspunsul pe care îl vor da echipele retrogradate la
sfârșitul campionatului Ligii a 3-a, ediția 2010-2011, care și-au
manifestat intenția de participare în competiție, Comitetul de
Urgență va decide mâine configurația finală a ligii a treia.

Pe lista echipelor de la care se așteaptă răspuns se află:
Luceafărul Mihai Eminescu, ABC Stoicescu, Partizanul Merei, FCM
Alexandria, Argeșul Mihăilești, Viitorul Chirnogi, Triumf Bârca, și
CS Zlatna.

Celelalte echipe care aveau drept de participare în Liga a 3-a fie
s-au retras, fie nu s-au afiliat la FRF.

Seria I

1. ASC Bacău
2. Petrotub Roman
3. CSM Pașcani
4. CS Panciu
5. Oțelul II Galați
6. Politehnica Galați
7. Ceahlăul II Piatra Neamț
8. Aerostar Bacău
9. CSM Râmnicu Sărat
10.Cetatea Târgu Neamț
11.Rapid CFR Suceava
12.CSM Focșani
13.FCM Dorohoi
14.Sporting Suceava

Seria II

1. Unirea Slobozia
2. ACS Berceni
3. Dunărea Călărași
4. Rapid II București
5. FC Voluntari
6. CS Tunari
7. CS Balotești
8. Phoenix Ulmu
9. Comprest GIM București
10.CS Eforie
11.Lindab Ștefănești
12.Viitorul Axintele
13.Conpet Cireșu
14.Eolica Baia

Seria III

1. Chimia Brazi
2. AFC Filipeștii de Pădure
3. FCM Târgoviște
4. Electrosid Titu
5. Viitorul Domnești
6. Conpet Ploiești
7. Atletic Bradu
8. Inter Clinceni
9. CS Buftea
10.CSO Plopeni
11.Dunărea Turris Turnu Mgurele
12.Rapid Clejani
13.Prahova Tomșani
14.Atletic Fieni

Seria IV

1. FC Piatra Olt
2. Minerul Mătăsari
3. CFR Simeria
4. Jiul Rovinari
5. CS Vișina Nouă
6. Pandurii II Târgu Jiu
7. Girom Albota
8. Minerul Motru
9. Prometeu Craiova
10.FC Caracal
11.Oltchim Râmnicu Vâlcea
12.Ghecon Lăpușata
13.Damila Măciuca
14.Ralbex Turcinești

Seria V

1. ACU Arad
2. ACS Recaș
3. Autocatania Caransebeș
4. FC Hunedoara
5. FC Timișoara II
6. CS Național Sebiș
7. CSM Școlar Reșița
8. Millenium Giarmata
9. Gloria Arad
10.CF Bihorul Beiuș
11.Gloria Reșița
12.Flacăra Făget
13.CS Vladimirescu
14.Unirea Valea lui Mihai

Seria VI

1. FC Seso Câmpia Turzii
2. FC Cisnădie
3. SCM Brașov
4. FC Zalău
5. Unirea Tărlungeni
6. Unirea Ungheni
7. Sănătatea Cluj
8. FCM Avântul Reghin
9. Unirea Florești
10.Gloria II Bistrița
11.Unirea Dej
12.Gaz Metan II Mediaș
13.Voința Livezile
14.Olimpia Satu Mare

articol scris de Florin
ALBOIU

Publicat: 02 Aug. 2011, 15:32 Actualizat: 02 Aug. 2011, 16:00 Liga 3
Pe aceeași temă