![Poli Timișoara a intrat într-o nouă ”eră”, după îndepărtarea lui Costel Pantilimon. Nici Paul Codrea nu a mai rămas. Druckeria revine la ”butoane”, iar clubul are o nouă conducere executivă și tehnică](https://media.prosport.ro/b56mwsfhN2ORIyl8PZx_RzLcajM=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSorin-Brindescu-Cristian-Galan-poli-timisoara-4-1024x576.jpg)
După o experiență nefericită la Aerostar Bacău, portarul Dorel Satco va reveni la FC Botoșani, echipă de la care a plecat în vară pentru a semna cu echipa băcăoană din Liga a III-a. În jumătate de sezon cât a evoluat la noua sa echipă, Satco nu a reușit să se impună și s-a văzut nevoit să apere mai mult prin liga a IV-a.
„Am vorbit cu Satco și va reveni la echipă, în locul lui Cherecheș, la care deja am renunțat”, a declarat Valeriu Iftime, finanțatorul celor de la FC Botoșani.
www.ziaruldebacau.ro