S-a stabilit programul complet al seriei 2 a Ligii 2

Autor: Mihai Andries Publicat: 18 Aug. 2014, 15:30 Actualizat: 28 Aug. 2014, 10:34 Special
S-a stabilit  programul complet al seriei 2 a Ligii 2

În această dimineață la sediul FRF a avut loc tragerea la sorți a programului competițional al noului sezon, 2014+2015, al Ligii 2 și 3. În ședința prezidată de secretarul general al FRF, Gheorghe Chivorchian, s-a procedat la extragerea bilelor din urnă și împerecherea echipelor conform tabelei Berger de 12 echipe.

Vă reamintim că ediția 2014-2015 a Ligii 2 va consta într-un sezon regulat de 22 de etape, urmat de un play-out și un play-off de câte 10 etape fiecare. În seria a doua vom avea o situație aparte din cauza retragerii Coronei Brașov, astfel că, în fiecare etapă, o echipă va sta

Iată și programul complet al seriei 2 a Ligii 2:

Etapa I – 30.08.2014

CS Mioveni – ACS Poli Timișoara
Șoimii Pâncota – CSM Râmnicu Vâlcea
Fortuna Poiana Câmpina – Metalul Reșița
FC Caransebeș – Olimpia Satu Mare
Unirea Tărlungeni – FC Olt Slatina
FC Bihor Oradea stă

Etapa a II-a – 06.09.2014

CSM Râmnicu Vâlcea – CS Mioveni
Metalul Reșița – Șoimii Pâncota
FC Bihor Oradea – Fortuna Poiana Câmpina
FC Olt Slatina – FC Caransebeș
ACS Poli Timișoara – Unirea Tărlungeni
Olimpia Satu Mare stă

Etapa a III-a – 13.09.2014

CSM Râmnicu Vâlcea – ACS Poli Timișoara
CS Mioveni – Metalul Reșița
Șoimii Pâncota – FC Bihor Oradea
Fortuna Poiana Câmpina – Olimpia Satu Mare
FC Caransebeș – Unirea Tărlungeni
FC Olt Slatina stă

Etapa a IV-a – 20.09.2014

Metalul Reșița – CSM Râmnicu Vâlcea
FC Bihor Oradea – CS Mioveni
Olimpia Satu Mare – Șoimii Pâncota
FC Olt Slatina – Fortuna Poiana Câmpina
ACS Poli Timișoara – FC Caransebeș
Unirea Tărlungeni stă

Etapa a V-a – 27.09.2014

Metalul Reșița – ACS Poli Timișoara
CSM Râmnicu Vâlcea – FC Bihor Oradea
CS Mioveni – Olimpia Satu Mare
Șoimii Pâncota – FC Olt Slatina
Fortuna Poiana Câmpina – Unirea Tărlungeni
FC Caransebeș stă

Etapa a VI-a – 04.10.2014

FC Bihor Oradea – Metalul Reșița
Olimpia Satu Mare – CSM Râmnicu Vâlcea
FC Olt Slatina – CS Mioveni
Unirea Tărlungeni – Șoimii Pâncota
FC Caransebeș – Fortuna Poiana Câmpina
ACS Poli Timișoara stă

Etapa a VII-a – 11.10.2014

ACS Poli Timișoara – FC Bihor Oradea
Metalul Reșița – Olimpia Satu Mare
CSM Râmnicu Vâlcea – FC Olt Slatina
CS Mioveni – Unirea Tărlungeni
Șoimii Pâncota – FC Caransebeș
Fortuna Poiana Câmpina stă

Etapa a VIII-a – 15.10.2014

Olimpia Satu Mare – FC Bihor Oradea
FC Olt Slatina – Metalul Reșița
Unirea Tărlungeni – CSM Râmnicu Vâlcea
FC Caransebeș – CS Mioveni
Fortuna Poiana Câmpina – ACS Poli Timișoara
Șoimii Pâncota stă

Etapa a IX-a – 18.10.2014

ACS Poli Timișoara – Olimpia Satu Mare
FC Bihor Oradea – FC Olt Slatina
Metalul Reșița – Unirea Tărlungeni
CSM Râmnicu Vâlcea – FC Caransebeș
Șoimii Pâncota – Fortuna Poiana Câmpina
CS Mioveni stă

Etapa a X-a – 25.10.2014

FC Olt Slatina – Olimpia Satu Mare
Unirea Tărlungeni – FC Bihor Oradea
FC Caransebeș – Metalul Reșița
Fortuna Poiana Câmpina – CS Mioveni
Șoimii Pâncota – ACS Poli Timișoara
CSM Râmnicu Vâlcea stă

Etapa a XI-a – 01.11.2014

CS Mioveni – Șoimii Pâncota
CSM Râmnicu Vâlcea – Fortuna Poiana Câmpina
FC Bihor Oradea – FC Caransebeș
Olimpia Satu Mare – Unirea Tărlungeni
ACS Poli Timișoara – FC Olt Slatina
Metalul Reșița stă

Etapa a XII-a – 08.11.2014

ACS Poli Timișoara – CS Mioveni
CSM Râmnicu Vâlcea – Șoimii Pâncota
Metalul Reșița – Fortuna Poiana Câmpina
Olimpia Satu Mare – FC Caransebeș
FC Olt Slatina – Unirea Tărlungeni
FC Bihor Oradea stă

Etapa a XIII-a – 15.11.2014

CS Mioveni – CSM Râmnicu Vâlcea
Șoimii Pâncota – Metalul Reșița
FC Caransebeș – FC Olt Slatina
Fortuna Poiana Câmpina – FC Bihor Oradea
Unirea Tărlungeni – ACS Poli Timișoara
Olimpia Satu Mare stă

Etapa a XIV-a – 22.11.2014

ACS Poli Timișoara – CSM Râmnicu Vâlcea
Metalul Reșița – CS Mioveni
FC Bihor Oradea – Șoimii Pâncota
Olimpia Satu Mare – Fortuna Poiana Câmpina
Unirea Tărlungeni – FC Caransebeș
FC Olt Slatina stă

Etapa a XV-a – 29.11.2014

CSM Râmnicu Vâlcea – Metalul Reșița
CS Mioveni – FC Bihor Oradea
Șoimii Pâncota – Olimpia Satu Mare
Fortuna Poiana Câmpina – FC Olt Slatina
FC Caransebeș – ACS Poli Timișoara
Unirea Tărlungeni stă

Etapa a XVI-a – 06.12.2014

ACS Poli Timișoara – Metalul Reșița
FC Bihor Oradea – CSM Râmnicu Vâlcea
Olimpia Satu Mare – CS Mioveni
FC Olt Slatina – Șoimii Pâncota
Unirea Tărlungeni – Fortuna Poiana Câmpina
FC Caransebeș stă

Etapa a XVII-a – 28.02.2015

Metalul Reșița – FC Bihor Oradea
CSM Râmnicu Vâlcea – Olimpia Satu Mare
CS Mioveni – FC Olt Slatina
Șoimii Pâncota – Unirea Tărlungeni
Fortuna Poiana Câmpina – FC Caransebeș
ACS Poli Timișoara stă

Etapa a XVIII-a – 07.03.2015

FC Bihor Oradea – ACS Poli Timișoara
Olimpia Satu Mare – Metalul Reșița
FC Olt Slatina – CSM Râmnicu Vâlcea
Unirea Tărlungeni – CS Mioveni
FC Caransebeș – Șoimii Pâncota
Fortuna Poiana Câmpina stă

Etapa a XIX-a – 14.03.2015

FC Bihor Oradea – Olimpia Satu Mare
Metalul Reșița – FC Olt Slatina
CSM Râmnicu Vâlcea – Unirea Tărlungeni
CS Mioveni – FC Caransebeș
ACS Poli Timișoara – Fortuna Poiana Câmpina
Șoimii Pâncota stă

Etapa a XX-a – 18.03.2015

Olimpia Satu Mare – ACS Poli Timișoara
FC Olt Slatina – FC Bihor Oradea
Unirea Tărlungeni – Metalul Reșița
FC Caransebeș – CSM Râmnicu Vâlcea
Fortuna Poiana Câmpina – Șoimii Pâncota
CS Mioveni stă

Etapa a XXI-a – 21.03.2015

Olimpia Satu Mare – FC Olt Slatina
FC Bihor Oradea – Unirea Tărlungeni
Metalul Reșița – FC Caransebeș
CS Mioveni – Fortuna Poiana Câmpina
ACS Poli Timișoara – Șoimii Pâncota
CSM Râmnicu Vâlcea stă

Etapa a XXII-a – 28.03.2015

Șoimii Pâncota – CS Mioveni
Fortuna Poiana Câmpina – CSM Râmnicu Vâlcea
FC Caransebeș – FC Bihor Oradea
Unirea Tărlungeni – Olimpia Satu Mare
FC Olt Slatina – ACS Poli Timișoara
Metalul Reșița stă
 

Articol scris de Mihai ANDRIEȘ și Marius ANGHEL

Autor: Mihai Andries Publicat: 18 Aug. 2014, 15:30 Actualizat: 28 Aug. 2014, 10:34 Special
Pe aceeași temă