S-a stabilit programul complet al seriei 1 a Ligii 2

Autor: Mihai Andries Publicat: 18 Aug. 2014, 15:14 Actualizat: 18 Aug. 2014, 19:05 Special
S-a stabilit  programul complet al seriei 1 a Ligii 2

În această dimineață la sediul FRF a avut loc tragerea la sorți a programului competițional al noului sezon, 2014-2015, al Ligii 2 și 3. În ședința prezidată de secretarul general al FRF, Gheorghe Chivorchian, s-a procedat la extragerea bilelor din urnă și împerecherea echipelor conform tabelei Berger de 12 echipe. Vă reamintim că ediția 2014-2015 a Ligii 2 va consta într-un sezon regulat de 22 de etape, urmat de un play-out și un play-off de câte 10 etape fiecare.

Iată și programul complet al seriei 1 a Ligii 2:

Etapa I – 30.08.2014

Săgeata Năvodari – ACS Berceni
CF Brăila – CS Balotești
FCM Dorohoi – Unirea Slobozia
Farul Constanța – Rapid CFR Suceava
Gloria Buzău – ASC Bacău
FC Voluntari – Academica Argeș

Etapa a II-a – 06.09.2014

CS Balotești – Săgeata Năvodari
Unirea Slobozia – CF Brăila
Rapid CFR Suceava – FCM Dorohoi
ASC Bacău – Farul Constanța
Academica Argeș – Gloria Buzău
ACS Berceni – FC Voluntari

Etapa a III-a – 13.09.2014

CS Balotești – ACS Berceni
Săgeata Năvodari – Unirea Slobozia
CF Brăila – Rapid CFR Suceava
FCM Dorohoi – ASC Bacău
Farul Constanța – Academica Argeș
Gloria Buzău – FC Voluntari

Etapa a IV-a – 20.09.2014

Unirea Slobozia – CS Balotești
Rapid CFR Suceava – Săgeata Năvodari
ASC Bacău – CF Brăila
Academica Argeș – FCM Dorohoi
FC Voluntari – Farul Constanța
ACS Berceni – Gloria Buzău

Etapa a V-a – 27.09.2014

Unirea Slobozia – ACS Berceni
CS Balotești – Rapid CFR Suceava
Săgeata Năvodari – ASC Bacău
CF Brăila – Academica Argeș
FCM Dorohoi – FC Voluntari
Farul Constanța – Gloria Buzău

Etapa a VI-a – 04.10.2014

Rapid CFR Suceava – Unirea Slobozia
ASC Bacău – CS Balotești
Academica Argeș – Săgeata Năvodari
FC Voluntari – CF Brăila
Gloria Buzău – FCM Dorohoi
Farul Constanța – ACS Berceni

Etapa a VII-a – 11.10.2014

ACS Berceni – Rapid CFR Suceava
Unirea Slobozia – ASC Bacău
CS Balotești – Academica Argeș
Săgeata Năvodari – FC Voluntari
CF Brăila – Gloria Buzău
FCM Dorohoi – Farul Constanța

Etapa a VIII-a – 15.10.2014

ASC Bacău – Rapid CFR Suceava
Academica Argeș – Unirea Slobozia
FC Voluntari – CS Balotești
Gloria Buzău – Săgeata Năvodari
Farul Constanța – CF Brăila
FCM Dorohoi – ACS Berceni

Etapa a IX-a – 18.10.2014

ACS Berceni – ASC Bacău
Rapid CFR Suceava – Academica Argeș
Unirea Slobozia – FC Voluntari
CS Balotești – Gloria Buzău
Săgeata Năvodari – Farul Constanța
CF Brăila – FCM Dorohoi

Etapa a X-a – 25.10.2014

Academica Argeș – ASC Bacău
FC Voluntari – Rapid CFR Suceava
Gloria Buzău – Unirea Slobozia
Farul Constanța – CS Balotești
FCM Dorohoi – Săgeata Năvodari
CF Brăila – ACS Berceni

Etapa a XI-a – 01.11.2014

Săgeata Năvodari – CF Brăila
CS Balotești – FCM Dorohoi
Unirea Slobozia – Farul Constanța
Rapid CFR Suceava – Gloria Buzău
ASC Bacău – FC Voluntari
ACS Berceni – Academica Argeș

Etapa a XII-a – 08.11.2014

ACS Berceni – Săgeata Năvodari
CS Balotești – CF Brăila
Unirea Slobozia – FCM Dorohoi
Rapid CFR Suceava – Farul Constanța
ASC Bacău – Gloria Buzău
Academica Argeș – FC Voluntari

Etapa a XIII-a – 15.11.2014

Săgeata Năvodari – CS Balotești
CF Brăila – Unirea Slobozia
FCM Dorohoi – Rapid CFR Suceava
Farul Constanța – ASC Bacău
Gloria Buzău – Academica Argeș
FC Voluntari – ACS Berceni

Etapa a XIV-a – 22.11.2014

ACS Berceni – CS Balotești
Unirea Slobozia – Săgeata Năvodari
Rapid CFR Suceava – CF Brăila
ASC Bacău – FCM Dorohoi
Academica Argeș – Farul Constanța
FC Voluntari – Gloria Buzău

Etapa a XV-a – 29.11.2014

CS Balotești – Unirea Slobozia
Săgeata Năvodari – Rapid CFR Suceava
CF Brăila – ASC Bacău
FCM Dorohoi – Academica Argeș
Farul Constanța – FC Voluntari
Gloria Buzău – ACS Berceni

Etapa a XVI-a – 06.12.2014

ACS Berceni – Unirea Slobozia
Rapid CFR Suceava – CS Balotești
ASC Bacău – Săgeata Năvodari
Academica Argeș – CF Brăila
FC Voluntari – FCM Dorohoi
Gloria Buzău – Farul Constanța

Etapa a XVII-a – 28.02.2015

Unirea Slobozia – Rapid CFR Suceava
CS Balotești – ASC Bacău
Săgeata Năvodari – Academica Argeș
CF Brăila – FC Voluntari
FCM Dorohoi – Gloria Buzău
ACS Berceni – Farul Constanța

Etapa a XVIII-a – 07.03.2015

Rapid CFR Suceava – ACS Berceni
ASC Bacău – Unirea Slobozia
Academica Argeș – CS Balotești
FC Voluntari – Săgeata Năvodari
Gloria Buzău – CF Brăila
Farul Constanța – FCM Dorohoi

Etapa a XIX-a – 14.03.2015

Rapid CFR Suceava – ASC Bacău
Unirea Slobozia – Academica Argeș
CS Balotești – FC Voluntari
Săgeata Năvodari – Gloria Buzău
CF Brăila – Farul Constanța
ACS Berceni – FCM Dorohoi

Etapa a XX-a – 18.03.2015

ASC Bacău – ACS Berceni
Academica Argeș – Rapid CFR Suceava
FC Voluntari – Unirea Slobozia
Gloria Buzău – CS Balotești
Farul Constanța – Săgeata Năvodari
FCM Dorohoi – CF Brăila

Etapa a XXI-a – 21.03.2015

ASC Bacău – Academica Argeș
Rapid CFR Suceava – FC Voluntari
Unirea Slobozia – Gloria Buzău
CS Balotești – Farul Constanța
Săgeata Năvodari – FCM Dorohoi
ACS Berceni – CF Brăila

Etapa a XXII-a – 28.03.2015

CF Brăila – Săgeata Năvodari
FCM Dorohoi – CS Balotești
Farul Constanța – Unirea Slobozia
Gloria Buzău – Rapid CFR Suceava
FC Voluntari – ASC Bacău
Academica Argeș – ACS Berceni

Articol scris de Mihai ANDRIEȘ și Marius ANGHEL

Autor: Mihai Andries Publicat: 18 Aug. 2014, 15:14 Actualizat: 18 Aug. 2014, 19:05 Special
Pe aceeași temă