Oțelul II eliminată din cupă

30 Jul. 2009, 16:28 Special
Oțelul II** eliminată din cupă

Aseară, pe arena “Siderurgistul” s-a desfășurat un meci din turul II al Cupei României. Politehnica Galați a trecut de Oțelul II cu scorul de 2-1, după ce formația pregătită de Viorel Tănase conducea la pauză.

Golul lui Cârjan din minutul 35 n-a fost, însă îndeajuns. După revenirea de la cabine, trupa lui Puiu Antohi a egalat prin Bahica (60’) și a câștigat prin „boaba” lui Chelaru (75’).

Oțelul II a jucat în formula: Burloiu – A. Marus, Sipovici, Agache, S. Cucu – Neagu, Schwartz, Miron (79’ Dragoș) – Avram (56’ C. Stoica), Cârjan, Frunză (64’ Racoviță).

De partea cealaltă, Poli Galați și-a apărat șansele cu: St. Stoica – L. Radu, Șerbănescu, Stamate, Danielescu – Pavel (46’ Chiriac), Fălcaru, Munteanu (56’ Chelaru), Bahica – Francis, I. Cristian (56’ Serian).