Meciuri amicale ianuarie – februarie 2009

Publicat: 18 Jan. 2009, 16:51 Actualizat: 24 Feb. 2009, 22:04 Special
Meciuri amicale ianuarie – februarie 2009

SERIA I

 

CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ

21 ianuarie: Ceahlăul Piatra Neamț – Dunărea Giurgiu 1-0 (Ichim ‘115)

24 ianuarie: Ceahlăul Piatra Neamț – Cetatea Tg. Neamț 1-0 (Gafița ‘5)

27 ianuarie: Ceahlăul Piatra Neamț – Laminorul Roman 4-0 (Forminte, Barna, Catană 2)

03 februarie: Honved Budapesta – Ceahlăul Piatra Neamț 0-1 (Cr. Gafița ‘6)

06 februarie: KSC Bocs – Ceahlăul Piatra Neamț 0-1 (Pintea ’75)

08 februarie: Hajduk Bossormany – Ceahlăul Piatra Neamț 1-2

09 februarie: Debrecen II – Ceahlăul Piatra Neamț 0-4 (Tudosă ‘5, Bădescu ’15, ’44 – 11m, Vițelaru ’38 – 11m)

11 februarie: FC Bihor – Ceahlăul Piatra Neamț 1-1 (Novak ’78 / Bădescu ’72)

15 februarie: Mureșul Deva – Ceahlăul Piatra Neamț 0-2 (Gafița ’16, R. Miron ’32)

21 februarie: Ceahlăul Piatra Neamț – Cetatea Suceava 2-0 (Tudosă ’38, Catană ’88)

 

PROGRESUL BUCUREȘTI

31 ianuarie: Progresul – Rocar 5-4 (Ciochină 43, 53, Roman 50, Graur 57, Mitu 75 / Duru 25, Antal 35, Badea 62, Radu Gheorghe 67)

07 februarie: Progresul – CS Buftea 1-0 (Lircă ’32)

11 februarie: Progresul – Comprest 1-0 (Al. Niculae)

18 februarie: Progresul – CS Otopeni 1-3 (R. Neagoe ’90 / Cr. Constantin ’10, Lazic ’13, Nasser ’77)

 

FC PLOIEȘTI

17 ianuarie: FC Ploiești – Electrosid Titu 6-0 (M. Alexe ‘7, G. Păun ’20, Șt. Ciobanu ’31, Cl. Tudor ’65-pen, Damaschin ’74, Păduraru ’85)

22 ianuarie: FC Ploiești – Juventus 2-0 (L. Mihai ’22, Cl. Tudor ’82)

28 ianuarie: FC Ploiești – FC Snagov 1-0 (Paulinho ’16)

30 ianuarie: Kaproni – FC Ploiești 2-7 (Paulinho, Stan, Damaschin – 2, Gafița, Păun, Cataramă / Bridinel – 2)

06 februarie: Gaz Metan Mediaș – FC Ploiești 1-4 (M. Voicu ’40 / Alexe ‘2, ’17, ’70, Damaschin ’62)

08 februarie: Nasaf Qarsi – FC Ploiesti 2-0 – meci întrerupt în minutul 87

10 februarie: FK Megasport Almata – FC Ploiești 2-2 (Paulinho ’60, Damaschin ’81)

12 februarie: Gloria Bistrița – FC Ploiești 2-2 (D. Roman ’63, Curtuiuș ’72 / Mihalache ’44, Șt. Ciobanu ’60)

15 februarie: Rabotnicki Skopje – FC Ploiești 1-2 (Paulinho ’39, Cl. Tudor ’89)

18 februarie: FC Kaisar Kyzylorda – FC Ploiești 1-1 (Cl. Tudor ’89)

 

DELTA TULCEA

22 ianuarie: Farul II Constanța- Delta 1-0 (Neaga)

24 ianuarie: Farul Constanța – Delta Tulcea 7-4 (Gerlem -2, Pantelie, Emil Nanu, Gosic, Matei / Horovei, Șagău, Cârjan, Mănescu)

28 ianuarie: Politehnica Galați – Delta Tulcea 0-1 (Borza ’73)

31 ianuarie: Eforie – Delta Tulcea 2-3 (pentru Delta au marcat I. Filip, V. Crețu și Borza)

04 februarie: Cernomoret Balchik – Delta Tulcea 0-1 (Luiz Andre ’90)

08 februarie: Kaliakra Kavarna – Delta Tulcea 2-1 (pentru Delta a marcat Grigorov)

11 februarie: Dobrudja Dobrich – Delta Tulcea 2-1 (pentru Delta a marcat Borza)

13 februarie: Portul Constanța – Delta Tulcea 1-1 (pentru Delta a marcat Priescu)

18 februarie: Unirea Slobozia – Delta Tulcea 1-0 (Cr. Panait)

21 februarie: Delta Tulcea – Oțelul II Galați 1-0 (N’Kongue 52)

 

DUNĂ‚REA GALAȚI

22 ianuarie: Dunărea Galați – Politehnica Galați 5-1 (pentru Dunărea au marcat: Emil Cristian, Neta, Vali Munteanu, Grosu și Enache)

04 februarie: FCM Bacău – Dunărea Galați 4-0 (Darie ’91, ‘109, R. Cojocaru ‘104 – pen, Carnariu ‘106)

11 februarie: CF Brăila – Dunărea Galați 1-1 (M. Lupu 12 / Bârlădeanu 8)

14 februarie: Unirea Urziceni – Dunărea Galați 1-0 (Amusan)

 

FC SNAGOV

23 ianuarie: FC Snagov – FC Târgoviște 2-0 (Rădulescu ’55, ’78)

24 ianuarie: FC Snagov – ASC Berceni 2-2 (pentru Snagov au marcat: Rădulescu și A. Petrea)

28 ianuarie: FC Ploiești – FC Snagov 1-0 (Paulinho ’16)

30 ianuarie: FC Snagov – Petrolul Videle 0-0

05 februarie: FC Vitebsk (Belarus 1, locul 5) – FC Snagov 2-3 (Gigel Ene 2, Dinu Viorel I)

07 februarie: FC Gomel (Belarus 1, locul 12) – FC Snagov 0-0

11 februarie: Aksaraysport (Turcia 3) – FC Snagov 1-1 (Gigel Ene)

14 februarie: Metalurg Skopje (Macedonia 1, locul 12) – FC Snagov 1-3 (Bereșoaie, Petrea, Zeciu)

 

CS BUFTEA

21 ianuarie: CS Otopeni – CS Buftea 3-1 (Drăghici, Dumitrescu, Kallé)

24 ianuarie: CS Buftea – Rocar 3-1 (Marius Dorobanțu ‘6, Milenovici ’58, B.Vrăjitoarea ’77 / Constantin Chiriță ’68-pen)

07 februarie: Progresul – CS Buftea 1-0 (Lircă ’32)

08 februarie: CS Buftea – Dunărea Călărași 1-4 (Rupa ’30 / Cercel ’13, N. Bucă ’30, S. Bucă ’66 – 11m, Marcaș)

11 februarie: FCM Târgoviște – CS Buftea 1-6 (Negoescu / Vrăjitoarea 3, Rupa, Coconu, D. Marin)

13 februarie: CS Buftea – Termo 5-0 (Al. Filip, A. Dumitrescu 2, D. Marin, Bălășoiu)

14 februarie: CS Buftea – Rocar 2-2

17 februarie: CS Buftea – Sportul II 5-0 (Vrăjitoarea ’15, Rupa ’40, D. Păun ’55, ’70, D. Marin ’85)

18 februarie: Rapid București – CS Buftea 6-0 (Grigorie ’48, J.P. Pinto ’53, ’81, D. Badea ’58 – autogol, Ioniță ’92, ’99)

21 februarie: FCM Târgoviște – CS Buftea 0-1 (Rupa ’80)

25 februarie: CS Buftea – Sportul Studențesc

 

PETROLUL PLOIEȘTI

21 ianuarie: Petrolul Ploiești – Oltchim Râmnicu Vâlcea 9-2 ( pentru Petrolul au marcat: Budescu – 3, Constantin Stoica – 2, Baroian – 2, Val. Lazăr și R. Avram)

28 ianuarie: Chimia Brazi – Petrolul Ploiești 2-4 (C. Vlad, Păsărin / Budescu 2, Baroian, I. Costache)

31 ianuarie: Petrolul Ploiești – Muscelul Câmpulung 2-1 (Muțiu ’30 – 11m, Marinescu ’42 / Crăciun ’78)

04 februarie: Petrolul Ploiești – FCM Târgoviște 5-2 (Budescu ’50, ’87, V. Lazăr ’80, ’89, C-tin. Stoica ’85 / C. Anton ’20, Cotuț ’70)

07 februarie: CSM Râmnicu Vâlcea – Petrolul Ploiești 2-2 (Câju ’12, ’56 / Budescu ‘2, Odoroabă ’62 – 11m)

11 februarie: Dunărea Călărași – Petrolul Ploiești 1-1 (N. Bucă ’85 / V. Lazăr ’61)

14 februarie: Petrolul Ploiești – CSM Râmnicu Vâlcea 2-1 (Arnăutu ’36, Odoroabă ’85 – pen / Stromajer ’89)

18 februarie: Unirea Urziceni – Petrolul Ploiești 3-0 (Rusescu ’27, Dănălache ’61, Galamaz ’72)

 

SPORTUL STUDENȚESC

23 ianuarie: Sportul Studențesc – Rapid II (L3) 4-0 (Truță ’28, Curelea ’31, Truță ’33, Petroianu ’39)

30 ianuarie: Sportul Studențesc – WIT Georgia (Georgia) 0-1

31 ianuarie: Sportul Studențesc – Neftci Baku (Azerbaijan) 3-2 (pentru Sportul au marcat Curelea ’25, ’30 și Truță ’85)

03 februarie: Sportul Studențesc – Shakhter Karaganda (Kazakhstan) 2-1 (ambele goluri ale studenților au fost marcate de Ferfelea)

06 februarie: Sportul Studențesc – Terek Groznîi (Rusia) 1-1 (pentru studenți a marcat Tiberiu Bălan ’60)

09 februarie: Sportul Studențesc – Botev Plovdiv (Bulgaria) 3-2 (pentru Sportul au înscris: Curelea ’15, ’60, Rusu ’70-pen)

12 februarie: Sportul Studențesc – Tavria Simferopol (Ucraina) 0-6

21 februarie: Sportul Studențesc – ASC Clinceni 1-0 (Truță ’52)

25 februarie: CS Buftea – Sportul Studențesc

 

CONCORDIA CHIAJNA

28 ianuarie: Concordia Chiajna – Rapid II 2-0 (Gardoș, Diniță)

01 februarie: Chimia Brazi – Concordia Chiajna 0-5 (Șt. Pop ’11, Cip. Iliescu ’25, Diniță ’45 – penalty, Ruse ’47, Bogoș ’67)

04 februarie: Concordia Chiajna – Petrolul Videle 1-0 (Cr. Ungureanu)

06 februarie: Concordia Chiajna – FCM Târgoviște 2-2 (Diniță, Zegheru – aut. / C. Anton 2 )

 

 

DUNĂ‚REA GIURGIU

17 ianuarie: Dunărea Giurgiu – Rocar (L3) 4-1 (Ct. Gheorghe ’15, Șt. Iordache ’75, Ciocârlan ’80, M. Soare ’90 / Badea ’45)

21 ianuarie: Ceahlăul Piatra Neamț – Dunărea Giurgiu 1-0 (Ichim ‘115)

22 ianuarie: Cetatea Tg. Neamț – Dunărea Giurgiu 2-3 (Ciocârlan, Ochia, Cătălin Gheorghe)

24 ianuarie: Cetatea Suceava – Dunărea Giurgiu 1-3 (Șt. Iordache ’22, Cl. Vasile ’36, Bâftoi ’87 / Homneac ’88)

28 ianuarie: Ceahlaul 2 – Dunărea Giurgiu 1-4 (Bâtfoi ’40, Cl. Vasile ’69, Bănaru ’77,’79)

30 ianuarie: Laminorul – Dunărea Giurgiu 1-3 (Stângaciu 90 / Al. Radu ’51, Tanțoș ’60 – aut., M. Stan ’88)

04 februarie: Dunărea Giurgiu – Juventus 0-0

06 februarie: Dunărea Giurgiu – Dunav Ruse 1-1 (Iordache ’16 / Ivanov ’30)

07 februarie: Dunărea Giurgiu – Dacia Mioveni 0-1 (Costin ’33-pen)

10 februarie: Dunărea Giurgiu – Dunav Ruse 2-0 (Șt. Iordache ‘6, Bâtfoi ’27)

14 februarie: Dunărea Giurgiu – Dacia Mioveni 3-1 (Ciocârlan ‘9, Ed. Nicola ’34, Cojenel ’90 / M. Vintilă ’75)

18 februarie: Dunărea Giurgiu – FCM Târgoviște 4-3 (Ciocârlan ’12 – pen, Cl. Vasile ’22, Ochia ’24, Al. Radu ’85 / Ed. Constantin ’10, Cotuț ’38, Kurtuly ’65 – autogol)

 

DINAMO II

27 ianuarie: Dinamo II – FC Târgoviște 0-4 (B. Popescu ’20, Botea ’50 – aut, Moroiță ’59 și Petculescu ’75)

30 ianuarie: Dinamo II – Petrolul Berca 4-4 (Bădăuță ’22, Marcu ‘104, Lemnaru ‘109, ‘120 / Chiriac ’16, ’59, Bunică ’75, Ghițulescu ‘113 – penalty )

12 ianuarie: Dinamo II – Nurnberg II 0-6

15 ianuarie: Dinamo II – CSKA Moscow II 1-0 (Mendy ‘3)

18 ianuarie: Dinamo II – Ruch Chorzow 1-1 (Tamaș)

 

FC BOTOȘANI

04 februarie: Aerostar Bacău (L3) – FC Botoșani 1-2 (Pleniceanu 2)

07 februarie: Cetatea Suceava – FC Botoșani (Dumitru ’43 / Vrabie ‘100)

11 februarie: Poli II Iași (L3) – FC Botoșani 0-3 (Caragea, Simão, Boghian)

12 februarie: FC Botoșani – Rapid CFR Suceava 4-0 (Pleniceanu ‘8, Boroștean ’17, ’35, Bejan ’70)

14 februarie: Laminorul Roman (L3) – FC Botoșani 0-2 (Simão ’71, ’95)

18 februarie: FC Botoșani – Cetatea Suceava 2-1 (Kano ’42, Vrabie ’73 / Ad. Dumitru ’34)

 

 

ȘTIINȚA ROCAR

24 februarie: Tricolorul Breaza – Știința Lotus Rocar 

 

FCM BACĂ‚U

24 ianuarie: Poli II Iași – FCM Bacău 2-2 (pentru băcăuani au marcat Remus Cojocaru și Banu)

29 ianuarie: FCM Bacău – Oțelul 0-0

31 ianuarie: FCM Bacău – FC Panciu 1-0 (Spiridon ’15)

04 februarie: FCM Bacău – Dunărea Galați 4-0 (Darie ’91, ‘109, R. Cojocaru ‘104 – pen, Carnariu ‘106)

11 februarie: CSM Focșani – FCM Bacău 0-2 (Câmpeanu ’28, Taban ’89)

14 februarie: Ceahlăul II – FCM Bacău 0-8

17 februarie: FCM Bacău – CF Brăila 2-2 (Boboc, Dediu / Chipciu, Coman)

21 februarie: FCM Bacău – Ceahlăul Piatra Neamț II 8-0 (Câmpeanu , Dobârceanu, Doboș)

 

CETATEA SUCEAVA

22 ianuarie: Cetatea Suceava – Rapid CFR Suceava 0-0

24 ianuarie: Cetatea Suceava – Dunărea Giurgiu 1-3 (Șt. Iordache ’22, Cl. Vasile ’36, Bâftoi ’87 / Homneac ’88)

25 ianuarie: Cetatea Suceava – FC Panciu 1-2 (Cristi Moldovan / Cătălin Costin, Leontin Chiorpec)

28 ianuarie: Cetatea Suceava – CSM Râmnicu Sărat 2-0 (Mircea Negru ‘5, Colban ’74)

31 ianuarie: Cetatea Suceava – Victoria Bălan 2 – 1 (Celpan ‘3, Guriță ’63 / Brian ‘5)

05 februarie: Cetatea Suceava – Rapid CFR Suceava 2-0 (Celpan ’35 – 11m, Golofca ’75)

07 februarie: Cetatea Suceava – FC Botoșani 1-1 (Dumitru ’43 / Vrabie ‘100)

11 februarie: Aerostar Bacău – Cetatea Suceava 1-4 (Hapiuc ’70 / Dumitru ’22, Romaniuc ’73, ’90, Guriță ’80)

13 februarie: Poli II Iași – Cetatea Suceava 1-1 (Stafie ’76 / Negru ‘7)

18 februarie: FC Botoșani – Cetatea Suceava 2-1 (Kano ’42, Vrabie ’73 / Ad. Dumitru ’34)

21 februarie: Ceahlăul Piatra Neamț – Cetatea Suceava 2-0 (Tudosă ’38, Catană ’88)

 

 

SERIA II

 

UNIREA ALBA IULIA

28 ianuarie: CS Ocna Mureș (L4) – Unirea Alba Iulia 1-3 (Rațiu ’53 – pen / Pepenar ‘2, Dâlbea ’16, Popovic ’68)

30 ianuarie: Unirea Alba Iulia – CSM Sebeș (L3) 1-0 (Foro)

05 februarie: Unirea Alba Iulia – FKS Shurtan 0-0

06 februarie: Borussia Monchengladbach (II) – Unirea Alba Iulia 4-0

07 februarie: Odrabashy – Unirea Alba Iulia 2-1 (T. Moldovan ’60)

09 februarie: NK Osijek – Unirea Alba Iulia 0-0

11 februarie: Botev Plovdiv – Unirea Alba Iulia 0-2 (T.Moldovan ’32, Sg. Costea ’37)

13 februarie: FC Wacker Tirol – Unirea Alba Iulia 1-1 (Dâlbea ’12)

14 februarie: Admira Trenkwalder – Unirea Alba Iulia 1-0

18 februarie: Unirea Alba Iulia – Arieșul Turda 2-0 (Dâlbea ’22 – pen, Sg. Costea ’50)

21 februarie: Voința Sibiu – Unirea Alba Iulia 0-1 (T. Moldovan ’27)

 

DROBETA TURNU SEVERIN

24 ianuarie: FC Drobeta Turnu Severin – Gaz Metan CFR Craiova (L3) 3-1 (Păun ‘6, C. Crișan ’31, M. Mitic ’42 / Lăpădat ’51)

07 februarie: Drobeta Turnu Severin – FK Zeta (Muntenegru – L1) 2-0 (C. Crișan ’40, Ed. Stoica ’61)
10 februarie: Drobeta Turnu Severin – Hertha II Berlin (Germania – Regionalliga Nord) 1-0 (Fotescu ’58)
12 februarie: Drobeta Turnu Severin – FK Borac Banja Luka (Bosnia-Herțegovina) 0-1
14 februarie: Drobeta Turnu Severin – PFC Minyor Radnevo (Bulgaria – L2) 4-0 (Dedu ‘12 – pen, Tobă ‘19, M. Ene ‘33, I. Păun ‘55)
16 februarie: Drobeta Turnu Severin – FC Lokomotiv Stara Zagora (Bulgaria – L2) 0-1
18 februarie: Drobeta Turnu Severin – Shakhter Karaganda (Kazahstan) 2-3 (Moutinho, Jenaru)

21 februarie: Unirea Urziceni – FC Drobeta Turnu Severin 6-0 (Dănălache 3, Rusescu, Pădurețu – 11m, S. Rădoi)

 

FCM TÂRGU MUREȘ

24 ianuarie: FCM Târgu Mureș – Avântul Reghin (L3) 2-2 (pentru FCM au marcat Astafei ’25 și Borz ’60)

31 ianuarie: Avântul Reghin – FCM Târgu Mureș 0-1 (Petelean)

04 februarie: FC Baia Mare – FCM Târgu Mureș 1-0

07 februarie: Arieșul Turda – FCM Târgu Mureș 1-0 (Pereș ‘5)

10 februarie: Victoria Tărlungeni – FCM Tg. Mureș 0-4 (Vancea 2, Lupuț, Ragipovic)

19 februarie: FCM Tg. Mureș – Gaz Metan Tg. Mureș 1-2 (Dr. Benga / C. Șerban 2)

22 februarie: CFR Cluj – FCM Tg. Mureș 0-0

 

CSM RÂMNICU VÂLCEA

17 ianuarie: CSM Râmnicu Vâlcea – FC Caracal (L3) 3-4 (Kutlacik ‘4, Câju ’23-pen, Fl.Pârvu ’75 / Bobonete ‘9, Ursu ’15, Precup ’40, Călin ’68)

24 ianuarie: Gaz Metan Mediaș – CSM Râmnicu Vâlcea 1-1 (Semeghin ’43 / Câju ’29 )

30 ianuarie: CSM Râmnicu Vâlcea – Alro Slatina – anulat

04 februarie: FC Cisnădie – CSM Râmnicu Vâlcea 1-2 (Adi Popa ’28 / Stromajer ’25, Gârlă ’61)

07 februarie: CSM Râmnicu Vâlcea – Petrolul Ploiești 2-2 (Câju ’12, ’56 / Budescu ‘2, Odoroabă ’62 – 11m)

14 februarie: Petrolul Ploiești – CSM Râmnicu Vâlcea 2-1 (Arnăutu ’36, Odoroabă ’85 – pen / Stromajer ’89)

21 februarie: Pandurii Tg. Jiu – CSM Râmnicu Vâlcea 1-2 (Păcurar ’15 – pen / Câju ’24, ’44)


INTERNAȚIONAL CURTEA DE ARGEȘ

23 ianuarie: Internațional Curtea de Argeș – CF Râșnov 7-0 (Lazăr, Itu, Stoianof 2, Raduț, Jianu și Vezan)

28 ianuarie: Internațional – Kecionregucu 6-1 (Alex. Stoica ’12, Ciucur ’29, Stoianof ’51, ’82, Răduț ’58, Itu ’65)

30 ianuarie: Internațional – FC Luch-Energiya Vladivostok 3-0 (Stoianof ’53, Jianu ’68, M. Constantinescu ’90)

02 februarie: Internațional – FC Vostok 0-0

04 februarie: Internațional – Kapfenberg 0-1

11 februarie: Dacia Mioveni – Internațional 2-1 (Moșteanu ’59, R. Costin ’75 / Stoianof ’92)

14 februarie: FC Balș – Internațional 0-4 (Bouleanu ’15, R. Stan ’60, Jianu ’64, Chiricheș ’80)

14 februarie: Internațional – Muscelul 0-2 (Miulescu ’48, Stefanovici ’80)

16 februarie: Progresul Corabia – Internațional 1-2 (Jianu ’55, C. Ciobanu ’74)

 

UTA

 

FC BIHOR ORADEA

17 ianuarie: Unirea Valea lui Mihai – FC Bihor 2-1 (Trifa ’20, Chebeleu ’35 / Lukacs ’55)

31 ianuarie: Poli Timișoara – FC Bihor 2-1 (Magera ’40, Rusic ’73 / Jefferson Lucas ’36)

03 februarie: CFR Cluj – FC Bihor 4-3 (Cadu ‘3, Pereira ’22, Gabi Mureșan ’44, Alcantara ’70 / V. Florea ’18, ’19, C. Bucur ’66 – 11m)

11 februarie: FC Bihor – Ceahlăul Piatra Neamț 1-1 (Novak ’78 / Bădescu ’72)

14 februarie: FC Bihor Oradea – ACU Arad 2-3 (V. Florea ’32, Novák ’46 / Cr. Luca ’25 – pen., Țârlea ’76, Bota ’95)

19 februarie: Debrecen II – FC Bihor Oradea

21 februarie: FC Bihor Oradea – FC Bihor II Oradea

 

DACIA MIOVENI

24 ianuarie: Dacia Mioveni – Muscelul Câmpulung 3-2 (R. Costin – 3 / Viland, Craioveanu)

01 februarie: Dacia Mioveni – Muscelul Câmpulung 1-1 (G. Dumitrescu ’77 / Craioveanu ’78)

07 februarie: Dacia Mioveni – Dunărea Giurgiu 1-0 (Costin ’33-pen)

11 februarie: Dacia Mioveni – Internațional 2-1 (Moșteanu ’59, R. Costin ’75 / Stoianof ’92)

14 februarie: Dunărea Giurgiu – Dacia Mioveni 3-1 (Ciocârlan ‘9, Ed. Nicola ’34, Cojenel ’90 / M. Vintilă ’75)

 

LIBERTY ORADEA

24 ianuarie: Debrecen VSC – CF Liberty 0-2 (Böcsföldi ’26, Sorian ’64)

30 ianuarie: Nyiregyhaza – CF Liberty 1-0

05 februarie: CF Liberty – Bioland Paleu 2-1 (Danci ’7, Ianciuk ’24 / Kadar ’70)

09 februarie: Vecses – Liberty Salonta 0-1 (Bölcsföldi ‘6)

11 februarie: BFC Siofok II РLiberty Salonta 1-1 (Roni / B̦lcsf̦ldi)

14 februarie: MTK Budapesta – Liberty Salonta 2-0

 

ARIEȘUL TURDA

28 ianuarie: Arieșul Turda – Seso Iara 2-1 (Iurișniți, Dr. Rusu / Gălățeanu)

30 ianuarie: Soda Ocna-Mureș – Arieșul Turda 0-3 (Olteanu ’36, Pereș ’37, Nădăban ’47)

04 februarie: Arieșul Turda – Unirea Ungheni 2-0 (Șomfelean ’60, Tânc ’78)

05 februarie: Arieșul Turda – FC Mechel 1-2 (Dragoș Rusu ’50 / Gabi Luca ’32, Sancira ’34)

07 februarie: Arieșul Turda – FCM Tg. Mureș 1-0 (Pereș ‘5)

11 februarie: Arieșul Turda – Universitatea Cluj 0-1 (Dolha ’82)

12 februarie: Arieșul Turda – Unirea Ungheni 3-1 (D. Miclea ’40, N. Cristea ’70, Pârv ’87 / Pilca ’18)

14 februarie: FC Baia Mare – Arieșul Turda – anulat din cauza căderilor de zăpadă

18 februarie: Unirea Alba Iulia – Arieșul Turda 2-0 (Dâlbea ’22 – pen, Sg. Costea ’50)

21 februarie: Arieșul Turda – Gaz Metan Tg. Mureș 3-0 (Miclea ’12, Dâmbean ’14, D. Rusu ’73)

 

UNIVERSITATEA CLUJ

28 ianuarie: Universitatea Cluj – FC Panciu 5-0 (Sanda ‘3, Sântejudean ’55, Matiș ’78, Șerban ‘110, ‘120)

04 februarie: FC Zalău – Universitatea Cluj 0-1 (Sântejudean ’89)

07 februarie: Unirea Dej – Universitatea Cluj 1-1 (Dacin ’70 / Băd ’82-pen)

11 februarie: Arieșul Turda – Universitatea Cluj 0-1 (Dolha ’82)

12 februarie: Șimleul Silvaniei – Universitatea Cluj 2-4 (Borza, C. Suciu, Sanda, Botiș)

14 februarie: U Cluj – U Cluj II 5-2 ( (Budean ’15, Ad. Ionescu ’20, Sântejudean ’52, Sanda ’75, Cordoș ’85 / Rafa ’30, Dorian Rus ’53))

18 februarie: Gaz Metan Mediaș – Universitatea Cluj 3-1 (Kubala ‘5, Pârvulescu ’50, C. Prodan ’60 / Budean ’30)

21 februarie: FC Baia Mare – Universitatea Cluj

 

JIUL PETROȘANI

01 februarie: Jiul Petroșani – Retezatul Hațeg 7-1 (Afrem 2, Moldovan, Antohi, Panainte, Vizitiu, Cuc)

04 februarie: Minerul Lupeni – Jiul Petroșani 0-2 (Afrem, Cruceru)

07 februarie: CS Vulcan – Jiul Petroșani 0-4 (Ilin, M. Gheorghe, H. Popa, Bastardu)

14 februarie: CS Vulcan – Jiul Petroșani 1-1 (M. Dăscălescu / A. Antohi)

18 februarie: Jiul Petroșani – Mureșul Deva 1-1 (M. Gheorghe ’90 / Sătmar ’79)

21 februarie: Mureșul Deva – Jiul Petroșani

 

MUREȘUL DEVA

22 ianuarie: Mureșul Deva – CSM Sebeș 0-0

07 februarie: Național Sebiș – Mureșul Deva 0-0

11 februarie: CFR Timișoara – Mureșul Deva 1-2 (Sz. Szekely ’62 / Albinaru ’20, ’40)

15 februarie: Mureșul Deva – Ceahlăul Piatra Neamț 0-2 (Gafița ’16, R. Miron ’32)

18 februarie: Jiul Petroșani – Mureșul Deva 1-1 (M. Gheorghe ’90 / Sătmar ’79)

21 februarie: Mureșul Deva – Jiul Petroșani

 

CFR TIMIȘOARA

06 februarie: CFR Timișoara – Bihorul Beiuș 1-2 (D. Rădoi ’50 / Tăuț ’23 – 11 m, Balea ’39 – 11 m)

11 februarie: CFR Timișoara – Mureșul Deva 1-2 (Sz. Szekely ’62 / Albinaru ’20, ’40)

14 februarie: Kozármisleny SE – CFR Timișoara 2-3 (Gy. Horváth ’31, A. Horváth ’33 / Costescu ’65, Neagoie ’75, Murineanu ’85)

19 februarie: Mako – CFR Timișoara

21 februarie: Progresul Gătaia – CFR Timișoara

 

MINERUL LUPENI

17 ianuarie: Minerul Lupeni – CS Rovinari 1-1 (Vlăduți)

20 ianuarie: EMC Rovinari (L3) – Minerul Lupeni 1-2 (pentru Minerul au marcat: Vlăduți și Roman)

24 ianuarie: Minerul Mehedinți – Minerul Lupeni 0-1 (Bozian ’60)

31 ianuarie: Minerul Turceni – Minerul Lupeni 0-2 (M. Roman, Vlăduți)

04 februarie: Minerul Lupeni – Jiul Petroșani 0-2 (Afrem, Cruceru)

11 februarie: CS Vulcan – Minerul Lupeni 0-2 (Konicska – autogol, M. Dumitrescu)

12 februarie: Jiul Rovinari – Minerul Lupeni 0-5 (Gideon ‘5, ’41; Chițu ’22, ’29, ’47)

13 februarie: Minerul Lupeni – CFR Simeria 2-2 (Ișfan, Diaconescu / Luca, Dăscălescu)

14 februarie: Minerul Lupeni – Minerul Mătăsari 3-0 (Chițu 2, Bozian)

17 februarie: Minerul Motru – Minerul Lupeni 1-2 (pentru Lupeni au marcat Nicorec, Vlăduți)

18 februarie: Energia Rovinari – Minerul Lupeni 0-1 (Chițu)

21 februarie: Minerul Lupeni – Unirea Alba Iulia

 

ACU ARAD

17 ianuarie: ACU Arad-Becicherecu Mic 3-3 (Cr. Luca, Mițiți, Paina / Bălteanu, Radu, Rupa)

31 ianuarie: Milenium Giarmata – ACU Arad 1-4 (Țârlea 2, Mițiți, Găldean)

04 februarie: ACU Arad – Șoimii Pâncota 4-0 (Paina, Țârlea 2, C. Bota)

07 februarie: MAV Szolnok – ACU Arad 2-2, 10-11 după 11m (Lung, Mițiți)

07 februarie: Elore Bekescsaba – ACU Arad 1-1, 4-2 după 11 m (C. Bota)

10 februarie: ACU Arad – Unirea Cerneteaz 8-1 (Găldeanu, Cr. Luca 2, A. Drăgan, Iambor, Turcaș, Țârlea, Radu Andone)

12 februarie: ACU Arad – Unirea Sânnicolau Mare 5-1 (Cr. Luca 2 – 1 din 11m, Alin Drăgan 2, Țârlea)

12 februarie: ACU Arad – Victoria Nădlac 3-2 (C. Bota 2, Mițiți / Gavrilă, Budur)

14 februarie: FC Bihor Oradea – ACU Arad 2-3 (V. Florea ’32, Novák ’46 / Cr. Luca ’25 – pen., Țârlea ’76, Bota ’95)

18 februarie: ACU Arad – Unirea Seitin 4-0 (Gâldeanu, Luca, Bota, Cap jr – autogol)

18 februarie: ACU Arad – Șoimii Pâncota 0-1 (Fl. Negru)

18 februarie: ACU Arad – Victoria Nădlac 3-0 (A. Drăgan, Țârlea, Roșca)

21 februarie: CS Ineu – ACU Arad

 

FCM TÂRGOVIȘTE

22 ianuarie: FCM Târgoviște – CS Otopeni 3-5 (I.Constantin ’39, Gâldău ’45, Petculescu / G.Caramarin ’26, L.Ganea ’28, Drăghici ’44-pen , J.Afusi ‘ 58, C.Constantin ’79)

23 ianuarie: FC Snagov – FCM Târgoviște 2-0 (Rădulescu ’55, ’78)

24 ianuarie: FCM Târgoviște – CS Corbeanca – anulat

27 ianuarie: Dinamo II – FCM Târgoviște 0-4 (B. Popescu ’20, Botea ’50 – aut, Moroiță ’59 și Petculescu ’75)

28 ianuarie: Rocar (L3) – FCM Târgoviște

30 ianuarie: FCM Târgoviște – Electrosid Titu 2-1 (Negoescu ’43, Tănase ’49 / Neagu ’68 – 11m)

04 februarie: Petrolul Ploiești – FCM Târgoviște 5-2 (Budescu ’50, ’87, V. Lazăr ’80, ’89, C-tin. Stoica ’85 / C. Anton ’20, Cotuț ’70)

06 februarie: Concordia Chiajna – FCM Târgoviște 2-2 (Diniță, Zegheru – aut. / C. Anton 2 )

07 februarie: FCM Târgoviște – Tricolorul Breaza 3-2 (Emekuwe ’65, Negoescu ’77, Ndigwe ’88 / Bărboiu ’40-aut, Dascălu’56)

11 februarie: FCM Târgoviște – CS Buftea 1-6 (Negoescu / Vrăjitoarea 3, Rupa, Coconu, D. Marin)

12 februarie: FCM Târgoviște – Petrolul Târgoviște 2-1 (au marcat pentru dâmbovițeni Ndigwe – pen, Tănase)

14 februarie: FCM Târgoviște – Electrosid Titu 1-1 (Henry 63 / Țigănașu 90)

18 februarie: Dunărea Giurgiu – FCM Târgoviște 4-3 (Ciocârlan ’12 – pen, Cl. Vasile ’22, Ochia ’24, Al. Radu ’85 / Ed. Constantin ’10, Cotuț ’38, Kurtuly ’65 – autogol)

21 februarie: FCM Târgoviște – CS Buftea 0-1 (Rupa ’80)

 

MECHEL CÂMPIA TURZII

15 ianuarie: Mechel Câmpia Turzii – Unirea Ungheni 3-2 (Rupa ’39, ’44, Tescar ’58 / Șanta ’78, H. Moldovan ’83-pen)

31 ianuarie: Unirea Dej – Mechel Câmpia Turzii 1-2 (Ciprian Pop / D. Moldovan, Fertea)

04 februarie: Mechel Câmpia Turzii – FC Silvania Șimleul Silvaniei 1-2 (Sancira)

05 februarie: Arieșul Turda – Mechel Câmpia Turzii 1-2 (Dragoș Rusu ‘50 / Gabi Luca ’32, Sancira ’34)

06 februarie: Mechel C. Turzii – Avântul Reghin 4-2 (Yartey ’16, Sancira ’68, Fertea ’84, ’86 / Raul Pașca ’22 – autogol, Fodor ’52)

11 februarie: Seso Iara – Mechel Câmpia Turzii 1-0 (C. Petrescu ’36)

14 februarie: Mechel Câmpia Turzii – FC Silvania Șimleul Silvaniei – anulat din cauza căderilor de zăpadă

18 februarie: Avântul Reghin – Mechel Câmpia Turzii 3-2 (au marcat pentru Mechel: Sancira ’20, Fertea ’40)

21 februarie: Unirea Dej – Mechel Câmpia Turzii 1-1 (Loghin ’66 / Sancira ’36)

Publicat: 18 Jan. 2009, 16:51 Actualizat: 24 Feb. 2009, 22:04 Special
Pe aceeași temă