Cupa „Adrian Șomlea”, la a IX-a ediție

Publicat: 09 Feb. 2012, 13:15 Actualizat: 09 Feb. 2012, 13:17 Juniori

La sfrârșitul acestei săptămâni 11 – 12 februarie, conducerea clubului SportLine Turda organizează cea de-a IX-a ediție a cupei „Adrian Șomlea”, la fotbal pe teren redus, pentru categoria de vârstă copii născuți în anii 2002 și 2004. Jocurile acestei competiții se vor disputa în sala de sport din comuna Mihai Viteazu și cea de la fosta școală Gheorghe Barițiu din Turda (cart. Turda Nouă).

Cea de-a IX-a ediție are caracter internațional, pe lângă echipele autohtone participă și o echipă din Ungaria. Deoarece unele echipe care și-au anunțat prezența nu pot veni din cauza timpului nefavorabil, organizatorii au reușit totuși să contacteze alte echipe care și-au dorit să participe la categoria de vârstă 2002.

CATEGORIA 2002

GRUPA A
1. UFC Bekescaba
2. Universitatea Cluj
3. CFR Cluj
4. Viitorul Zalău

GRUPA B
1. CS Rădăuți
2. ACS Kinder Tg. Mureș
3. Sport Line Turda
4. Tâmpa Brașov

Sâmbătă 11.02.2012
Faza Grupelor – Sala de sport a școlii George Barițiu – Turda

GRUPA A
ORA:10.00 – UFC.Bekescaba – Universitatea Cluj
ORA:10.40 – C.F.R.Cluj – Viitorul Zalău
ORA:14.00 – UFC.Bekescsaba – CFR Cluj
ORA:14.40 – Universitatea Cluj – Viitorul Zalău
ORA:16.40 – UFC.Bekescsaba – Viitorul Zalău
ORA:17.20 – Universitatea Cluj – CFR Cluj

GRUPA B
ORA:11.20 – C.S.Rădăuți – ACS.Kinder Tg. Mureș
ORA:12.00 – Sport Line Turda – Tâmpa Brașov
ORA:15.20 – C.S.Rădăuți – Sport Line Turda
ORA;16.00 – ACS.Kinder Tg. Mureș – Tâmpa Brașov
ORA:18.00 – C.S.Rădăuți – Tâmpa Brașov
ORA:18.40 – ACS.Kinder Tg. Mureș – Sport Line Turda

CATEGORIA 2004

GRUPA A
1. Atletic Arad
2. CFR Cluj
3. ACS.Kinder Tg. Mureș
4. Universitatea Cluj

GRUPA B
1. Apolo Sg. De Mureș
2. Viitorul Zalău
3. Sport Line Turda
4. CS Rădăuți

Sâmbătă 11. 02. 2012
Faza Grupelor – Sala de sport din comuna Mihai Viteazu

GRUPA A
ORA:10.00 – Atletic Arad – CFR Cluj
ORA:10.40 – ACS.Kinder Tg. Mureș – Universitatea Cluj
ORA:14.00 – Atletic Arad – ACS Kinder Tg. Mureș
ORA:14.40 – CFR Cluj – Universitatea Cluj
ORA:16.40 – Atletic Arad – Universitatea Cluj
ORA:17.20 – ACS Kinder Tg. Mureș – CFR Cluj

GRUPA B
ORA:11.20 – Apolo Sg. De Mureș – viitorul Zalău
ORA:12.00 – Sport Line Turda – CS Rădăuți
ORA:15.20 – Apolo Sg. De Mureș – Sport Line Turda
ORA:16.00 – Viitorul Zalău – CS Rădăuți
ORA:18.00 – Apolo Sg. De Mureș – CS Rădăuți
ORA:18.40 – Viitorul Zalău – Sport Line Turda

Duminică 12.02.2012 SEMIFINALE- FINALE

PENTRU GRUPELE 2002 – 2004 (ȘCOALA GEORGE BARITIU – TURDA)
SEMIFINALE

GRUPA 2002
ORA: 9.00 1 A – 2 B
ORA: 9.40 1 B – 2 A

GRUPA 2004
ORA:10.20 1 A – 2 B
ORA: 11.00 1 B – 2 A

FINALE

GRUPA 2002
ORA:11.40 4 A – 4 B ( PT. locul 7 – 8)
ORA:13.00 3 A – 3 B ( PT. locul 5 – 6)
ORA:14.20 Învinsele din semifinale pt. Locurile 3 – 4
ORA:16.30 Învingătoarele din semifinale pt. loc 1 – 2

GRUPA 2004
ORA:12.20 4 A – 4 B ( PT. locul 7 – 8)
ORA:13.40 3 A – 3 B ( PTR.LOCUL 5- 6)
ORA:15.00 Învinsele din semifinale pt. locurile 3 – 4.
ORA:15.40 Meci demonstrativ feminin
ORA: 17.10 Învingătoarele din semifinale pt. loc 1 – 2 .

ORA:18.00 FESTIVITATEA DE PREMIERE

Articol scris de Ioan ARION

Publicat: 09 Feb. 2012, 13:15 Actualizat: 09 Feb. 2012, 13:17 Juniori
Pe aceeași temă