EXCLUSIV! S-au stabilit datele intermediarelor! Luna aprilie, lună de foc

Publicat: 01 Mar. 2012, 14:40 Actualizat: 01 Mar. 2012, 17:02 Special
EXCLUSIV!  S-au stabilit datele intermediarelor! Luna aprilie, lună de foc

În urma deciziei luate ieri la FRF, de amânare cu încă o săptămână a campionatelor Ligii a II-a și a III-a, astăzi, membrii Comitetului Executiv au decis programul meciurilor returului și intermediarele.

Cum startul părții a doua a sezonului 2011-2012 s-a întârziat până pe 17 martie, cele două săptămâni ce sunt de recuperat, pentru a reintra în programul normal, se vor disputa în zilele de 4 și 25 aprilie pentru Liga a II-a și 3 și 25 aprilie pentru Liga a III-a.

Cele două etape intermediare ce se vor disputa la datele amintite mai sus revin rundelor 19 și 23.

Iată etapele Ligii a II-a ce se vor juca la mijlocul celor două săptămâni:

Seria I

Etapa 19 – 4 aprilie:

FC Botoșani – Dunarea Galați
FC Astra 2 – FC Farul Constanța
CS Otopeni – Dinamo 1948 București II
FC Viitorul Constanța – Delta Tulcea
FC Municipal Bacău – Gloria Buzău
CS Municipal Studentesc Iași – FC Snagov
Callatis Mangalia – CF Brăila

Victoria Brănești – Săgeata Năvodari nu se va disputa

Etapa 23 – 25 aprilie:

Dunărea Galați – FC Farul Constanța
Săgeata Năvodari – Dinamo 1948 București II 0-3
Victoria Brănești – Delta Tulcea 0-3
FC Botoșani – Gloria Buzău
FC Astra 2 – FC Snagov
CS Otopeni – Callatis Mangalia
FC Viitorul Constanța – CS Municipal Studentesc Iași
FC Municipal Bacău – CF Brăila

Seria II

Etapa 19 – 4 aprilie:

Mureșul Deva – FC Argeș 0-3
Chindia Târgoviște – Juventus București
Luceafărul Oradea – Arieșul Turda 3-0
FC Maramureș Universitar Baia Mare – CSM Râmnicu Vâlcea
FC UTA Arad – CS FC Bihor Oradea
Gaz Metan Severin – CS ALRO Slatina
Unirea Alba Iulia SA – FC Olt
FC Timișoara – Gloria 1922 Bistrița

Etapa 23 – 25 aprilie:

Juventus București – Arieșul Turda 3-0
FC Argeș – CSM Râmnicu Vâlcea
Mureșul Deva – FC Bihor Oradea 0-3
Chindia Târgoviște – ALRO Slatina
Luceafărul Oradea – FC Olt
FC Maramureș Universitar Baia Mare – FC Timișoara
FC UTA Arad – Unirea Alba Iulia SA
Gaz Metan Severin – Gloria 1922 Bistrița

Programul etapelor returului dacă nu vor mai fi schimbări:

etapa 16 – 17 martie
etapa 17 – 24 martie
etapa 18 – 31 martie
etapa 19 – 4 aprilie – intermediară
etapa 20 – 7 aprilie
etapa 21 – 14 aprilie
etapa 22 – 21 aprilie
etapa 23 – 25 aprilie – intermediară
etapa 24 – 28 aprilie
etapa 25 – 5 mai
etapa 26 – 12 mai
etapa 27 – 16 mai – intermediară programată la startul campionatului
etapa 28 – 19 mai
etapa 29 – 26 mai
etapa 30 – 2 iunie

Articol scris de Mihai ANDRIEȘ și Marius ANGHEL

Publicat: 01 Mar. 2012, 14:40 Actualizat: 01 Mar. 2012, 17:02 Special
Pe aceeași temă