Echipele probabile înainte de etapa a XXII-a

Publicat: 26 Mar. 2009, 16:52 Actualizat: 26 Mar. 2009, 17:42 Special
Echipele probabile înainte de etapa a XXII-a

VEZI ECHIPELE PROBABILE DOAR PE WWW.LIGA2.RO, partener media al ligii secunde de fotbal din România.

Seria I

FC BOTOȘANI – DINAMO II
Botoșani: Bordeanu – Patache, Kano, R. Tincu, Acsinte – Ș. Apostol, Ciornei, Pleniceanu, Boroștean – Ghiiceanu, M. Matei.
Dinamo II: Matache – Melinte, Goian, Grigore, Simao – Zicu, Marcu, Bucșă, Predescu – Voican, Mendy

 

PETROLUL – DUNĂ‚REA GALAȚI
Petrolul: Panaite – Odoroabă, Bozga, A. Stoica, Costache – Minciună, Stana – L. Dumitru, Marinescu, Coțan – Arnăutu
Absent: Moraru (convocat la naționala Republici Moldova)
Dunărea: Mindileac – D. Cristescu, E. Cristian, Velescu, Al. Cristea – Ed. Bica, Cioinac, A. Popescu, V. Munteanu – I. Enache, Al. Neta.
Absent: Stelian Cucu (accidentat)

 

CETATEA – DUNĂ‚REA GIURGIU
Cetatea: Rohetki – Feraru, Sevaciuc, Streinu – Azaharioaei, Onciu, Celpan, Suleru – Romaniuc – Homneac, Dumitru.
Absenți: Colban (accidentat), Bolohan și Bernard (suspendați)
Dunărea: Neagu  –  C. Gheorghe , Ciocârlan, Damian, Șanțmare, Nicola,-
Tatarciuc, Cojenel, Ochia – M. Stan, Bănaru

 

SPORTUL – BUFTEA
Sportul: Popescu (Samoilă) – Ciupe, Patrichi, Lung, Cazan – Costin Gheorghe, Irimia, Ghinga, Ferfelea – Truță, Curelea
Absenți: Stângă, Dedu, Beta, Nicola
Buftea: Oghinciuc – Tomozei, D. Badea, Tutunaru, Marcu – Cr. Vlad, Goșman, Dorobanțu, A. Dumitrescu – D. Păun, Vrăjitoarea.

 

FCM BACĂ‚U – PLOIEȘTI
FCM Bacău: Hăisan – Codreanu, Vajou, Spiridon, Mihălăchioaie – Doboș, Taban, R. Cojocaru, Dobârceanu – Ad. Câmpeanu, Neagu
Absent: Ghiuș (nerefăcut după o accidentare)
Ploiești: Miron, Mihalache, Rohat Oprsal, Stan – Paulinho, Seto, Cl. Tudor, Alexe – Ciobanu, Lemnaru
Absenți: Cataramă, Bah, Reinette )accidentați

 


PROGRESUL – DELTA TULCEA

Progresul: Popescu – C. Dobre, Winsiowski, Șomcherechi, A. Sava – M. Dumitru, R. Iancu, Ghinea, M. Gheorghe – I. Savu, Ciochină
Absenți: Frangu, Mitu (accidentați)
Tulcea: Olteanu – Petean, Gheară, Lucan, Postelnicu, S. Constantin – Anton, Coconașu, N. Crețu – Costescu, Bozga
Absenți: Grigorov (suspendat)

 

CHIAJNA – CEAHLĂ‚UL , ora 13:00, în direct la Sport.ro
Chiajna: Niță – Pătru, Ciolcă, Gardoș, Danteș – Bălașa, Iliescu, M. Dumitru, Șt. Pop – Ciobotariu , Diniță
Ceahlăul: Savu – Burlacu, Vițelaru, Forminte, Macovei – I. Bădescu, Catană, Achim, Miron – Tudosă, Cr. Gafița
Absenți: Cebotaru (convocat la naționala Rep. Moldov), Sofroni și Barna (accidentați)
Știința Bacău și FC Snagov stau.

 

 

 

Seria a II-a

MUREȘUL DEVA – CFR TIMIȘOARA
Mureșul: Pârvu – Albinaru, Vârpic, Dosan, I. Câmpeanu – Chirciu, Satmar, Vajda, Doboș – Lintaru Bițiș
Absent: rahoveanu (accidentat)
CFR: Mutu – Băișan, Yamamoto, Geamăn, R. Costescu – Dudaș, Neagoie, Milosavljevic, D. Rădoi – Sz. Szekely, M. Jovanovic
Absenți: Murineanu (accidentat), Marchiș (revenit dupa accidentare), Goșa și Bertea (suspendați)

 


JIUL PETROȘANI – DACIA MIOVENI

Jiul: Hotoboc – Moldovan, Pintilii, V. Stancu, Vădrariu – Ilin, Drăghici, Gheți – M. Ilie, Apetri
Absenți: Ir. Dumitru (suspendat)
Mioveni: Ilie – Moșteanu, B. Stoica, Olteanu, Vladu – Enache, Costin, Năuiu, Marinescu, C. Ionescu, Dumitrescu

 

FC BIHOR – FCM TÂRGU MUREȘ
Bihor: D. Paul – Țîrcă, Muscă, Șomodean, Sânmărtean – Opriceană, Bayano (Filip), C Bucur, Tomaz – Lucas, Ayza
Absenți: Lukacs (suspendat), Voicu, Ambruș, Cozma (accidentați), Radu(gripat)
Târgu Mureș: Botoșer – C. Pop, Lupuț, Gongolea, Turcu – Antal, Stere, Benga, Târnăvean – Gheju, Gego
Absent: Fl. Moldovan (suspendat)


INTERNAȚIONAL CURTEA DE ARGEȘ – LIBERTY ORADEA

Internațional: Pampea – Matei, Chiricheș, Ciobanu, Baicu – Străuț R. Stan, Răduț, Frăsineanu – Kone, Stoianof
Absent: Constantinescu(suspendat)
Liberty: Huțan- L. Rus, Salamon, Cuciula, Tegzeș, Străuț – Sorian, Danci, R. Iacob – Dochița, Cigan
Abs: Popvici (neinclus în lot)

 

U CLUJ – ACU ARAD
Cluj: Fărcaș – Ungurușan, Marincău, Szilagyi, Iuhas – Buș, Soporan, Ionescu, Borza – Șuteu, Băd
Absenți: Cordoș (suspendat), Bundea(accidentat)
ACU: Pașcalău – Negrita, C. Aldea, Lung, Filaret – Găldeanu, C. Bota,  C. Roșca, Turcaș – Luca, Drăgan 

 


MECHEL CÂMPIA TURZII – CSM RÂMNICU VÂLCEA

Mechel: Sekete – Perde, Mitrea, P. Ghenți, Siecoban – Balmoș, Grigoroșcuță, G. Luca, Chioran – Sancira, Fertea.
Absent: Solomajer (accidentat)
Vâlcea: Perianu – Pasăre, Vișa, C. Dinu, Goge – I. Popa, Popescu, Gârlă, R. Dobre – Stromajer, Câju
Absenți: Kutlacik (suspendat), Roszel, Mihuț (accidentați)

 

ARIEȘUL TURDA – MINERUL LUPENI
Arieșul : Pascal – Pașca, D. Miclea, Tînc – Bilia, Pintea, Cristea, Panaitescu – Hardău, Lupașcu, Pârvu
Minerul: Bănică – Zapodeanu, C. Irina, Vodiță, Kelemen – A. Câmpean, Ișfan, V. Apostol, Nicorec – Al. Chițu, Gideon
Absenți: Dragomirescu, Diaconescu (accidentați), M. Roman (suspendat)

 

DROBETA TURNU SEVERIN- UNIREA ALBA IULIA, duminică, ora 13:00
Drobeta: Barbu(Hârsu) – N. Poenaru, amzucu, Ignat, Trofin – Mitic, Gărgălie – Stroe, Moutinho, Păun- Bârză
Absent: Curteanu (suspendat)
Unirea: G. Rotaru – M. Rus, Poverlovici, Bumbac, Bucurică – I. Bălan, Dâlbea, Sg. Costea, C. Cristea – T. Moldovan, G. Grozav
Absenți: Fl. Dan, I. Bălan, Djordjevic și Pistol (suspendați)

 

UTA – FCM TÂRGOVIȘTE, luni, ora 19:00
UTA: Mârne – Toc, Pascariu, Pașcovici, Văsâie – Nădăban, Lee Won, Mutulescu, Jăpălău – Drida, Țucudean
Târgoviște: lunescu – i. Constantin, moroiță, p. Mihai, necatu – B. Popescu, Boroș, C. Anton, L. Mihai – Cherchel, Cotuț
Absenți: Reginaldo (accidentat), Oană (suspendat)

 

Publicat: 26 Mar. 2009, 16:52 Actualizat: 26 Mar. 2009, 17:42 Special
Pe aceeași temă