De pe teren direct la Urgență! Arbitru din Sălaj, lovit cu brutalitate

12 Mar. 2012, 13:37 Arbitri
De pe teren direct la Urgență!** Arbitru din Sălaj, lovit cu brutalitate

Partida dintre Atletico BDU și FC Dacia Zalău, programată duminică după-amiază s-a terminat mai repede de fluierul final. Asta, datorită unor acte de violență ale unor jucători de la Atletico BDU, care nu își au locul pe terenul de fotbal, ci mai degrabă în ringul de box.

În fine la unii, comportamentul lasă mult de dorit. Să revenim asupra meciului, care în prima repriză a oferit un fotbal frumos. Dar, în repriza secundă, un fost unele momente urâte, în care câțiva jucători de la Atletico BDU au comentat la deciziile arbitrilor Călin Pop și Robert Goie. La un moment dat, după golul doi înscris de FC Dacia, jucătorii Dudu Hodiș și Ovidiu Budușan au fugit la arbitrul Robert Goie, pe care l-au lovit de mai multe ori!

Ovidiu Budușan l-a lovit pe arbitru cu piciorul în zona piciorului, în timp ce Dudu Hodiș s-a dat mai „cocoș” și i-a aplicat lui Robert Goie o lovitură periculoasă în zona capului. În acel moment scorul era de 2 – 2, dar cei doi arbitri au pus punct final meciului.