Alege cel mai bun jucător al etapei a 28-a

Publicat: 10 May. 2010, 20:09 Actualizat: 10 May. 2010, 20:52 Anchete
Alege cel mai bun jucător  al etapei a 28-a

www.liga2.ro continuă ancheta prin care cititorii site-ului vor
stabili prin vot jucătorul fiecărei etape. Nominalizările sunt
făcute de corespondenții Prosport, care desemnează în fiecare rundă
jucătorul meciului, acordând acestuia și un număr de stele cuprins
în 1 și 5.

Pentru a doua etapă la rând Constantin Budescu a reușit să se
impună pe primul loc în cadrul preferințelor cititorilor liga2.ro.
Atacantul Petrolului a obținut 34,53% din voturi.

Precedenții câștigători sunt:

Etapa 18: Dănuț IVĂ‚NICĂ‚ (FC Argeș
Pitești)
Etapa 19: Constantin BUDESCU (Petrolul
Ploiești)
Etapa 20: Mihai STERE (FCM Târgu Mureș)
Etapa 21: Bozidar COSIC (Petrolul Ploiești)
Etapa 22: Adrian DRIDA (UTA Arad)
Etapa 23: Paul BATIN (UTA Arad)
Etapa 24: Valentin LEMNARU (U Cluj)
Etapa 25: Roman RADCHENKO (Petrolul
Ploiești)
Etapa 26: Constantin BUDESCU (Petrolul
Ploiești)
Etapa 27: Constantin BUDESCU (Petrolul
Ploiești)

NOTĂ‚:
Precizăm faptul că din sondaje sunt eliminate voturile multiple și
din acest motiv rezultatele finale pot fi substanțial diferite față
de cele afișate.

După trecerea în revistă a nominalizărilor vă invităm să vă
exprimați opțiunea pentru jucătorul etapei a 24-a în sondajul de pe
prima pagină a site-ului. Iată propunerile:

Seria
I

FCM Bacău – Farul Constanța 2-4 / Kehinde Abdul FATAI****
(Farul)

CSM Râmnicu Sărat – Petrolul Ploiești 0-1 / Marian SCARLAT*** (Râmnicu
Sărat)

Dinami II București – FC Botoșani 1-1 / Vasile PRISACĂ‚***
(Botoșani)

Dunărea Galați – Sportul Studențesc 1-2 / Viorel FERFELEA****
(Sportul)

Tricolorul Breaza – Victoria Brănești 2-1 / Mariuș VIȘAN****
(Tricolorul)

Delta Tulcea – FC Snagov 2-1 / Emil NANU*** (Delta)

Gloria Buzău – Dunărea Giurgiu 1-0 / Marius NICODIM***
(Gloria)

Steaua II București – Concordia Chiajna 2-2 /
Marius OAE***

(Concordia)

Seria a
II-a

FCM Târgu Mureș – CSM Râmnicu Vâlcea 2-0 / Mihai STERE*** (Târgu
Mureș)

FC Argeș – Dacia Mioveni 0-1 / Roberto AYZA***
(Dacia)

FC Baia Mare – FC Bihor 2-1 / Marian TĂ‚NASĂ‚*** (Baia
Mare)

Minerul Lupeni – Fortuna Covaci 2-0 / Iosif KALLAI***
(Minerul)

CS Otopeni – FC Silvania 3-2 / Octavian DRĂ‚GHICI***
(Otopeni)

Publicat: 10 May. 2010, 20:09 Actualizat: 10 May. 2010, 20:52 Anchete
Pe aceeași temă