Alege cel mai bun jucător al etapei a 26-a

Autor: Mihai Andries Publicat: 14 May. 2012, 18:45 Actualizat: 14 May. 2012, 18:46 Anchete
Alege cel mai bun jucător  al etapei a 26-a

www.liga2.ro continuă pentru acest sezon seria anchetelor pentru desemnarea celui mai bun jucător al rundei, stabilit prin votul cititorilor site-ului. Nominalizările sunt făcute de corespondenții Prosport, care vor desemna în fiecare rundă jucătorul meciului, acordând acestuia și un număr de stele cuprins în 1 și 5.

NOTĂ‚: Precizăm faptul că din sondaje sunt eliminate voturile multiple și din acest motiv rezultatele finale pot fi substanțial diferite față de cele afișate.

Câștigătorii pe etape până acum sunt:

Etapa 1: Cristian SCUTARU (FC Timișoara)

Etapa 2: Marius CURTUIUȘ (Gloria Bistrița)

Etapa 3: Rover CÂRSTEA (FC Argeș Pitești)

Etapa 4: Ionuț FILIP (Gloria Buzău)

Etapa 5: Iosif MELCEA (Mureșul Deva)

Etapa 6: Dumitru HOROVEI (Gloria Buzău)

Etapa 7: SANT’CLAIR Ferreira (FC Botoșani)

Etapa 8: Andrei ZĂ‚GREAN (FC Timișoara)

Etapa 9: Georgian TOBĂ‚ (Delta Tulcea)

Etapa 10: Chinonso Ihelewere HENRY (Delta Tulcea)

Etapa 11: Răzvan DOBRICEAN (FC Timișoara)

Etapa 12: Dorin GOGA (FC Timișoara)

Etapa 13: Răzvan COSTACHI (Săgeata Năvodari)

Etapa 14: Dragoș MILITARU (Unirea Alba Iulia)

Etapa 15: Ionuț MIHĂ‚LĂ‚CHIOAIE (FCM Bacău)

Etapa 16: Adrian PĂ‚TULEA (Farul)

Etapa 17: Cornel PREDESCU (Gloria)

Etapa 18: Petre IVANOVICI (Farul)

Etapa 19: Bogdan MARA (UTA)

Etapa 20: Adrian MĂ‚RKUȘ (FC Bihor)

Etapa 21: Cornel PREDESCU (Gloria)

Etapa 22: Vasilios GALANIS (UTA)

Etapa 23: Bogdan MARA (UTA)

Etapa 24: Daniel ONOFRAȘ (CSMS Iași)

Etapa 25: Cornel PREDESCU (Gloria)

După trecerea în revistă a nominalizărilor vă invităm să vă exprimați opțiunea pentru jucătorul etapei a 23-a în sondajul de pe prima pagină a site-ului. Iată propunerile:

Seria I

Dinamo II BucureștiCF Brăila 0-0 / Alexandru PENA *** (Dinamo II)

Delta Tulcea – Farul Constanța 2-0 / HENRY *** (Delta)

FCM Bacău – Astra II Giurgiu 2-0 / Marius DOBOȘ *** (FCM Bacău)

Viitorul Constanța – CS Otopeni 5-1 / Gabriel IANCU (foto) **** (Viitorul)

Gloria Buzău Dunărea Galați 1-3 / Ionuț ENACHE *** (Dunărea)

CS Municipal Studențesc Iași – FC Botoșani 1-0 / Alexandru CIUCUR *** (CSMS Iași)

Callatis Mangalia – Victoria Brănești 3-0
La masa verde.

FC Snagov – Săgeata Năvodari 0-3
La masa verde.

Seria II

FC UTA Arad FC Maramureș U Baia Mare 0-1 / Marian TĂ‚NASĂ‚ *** (FC Maramureș)

Politehnica Timișoara – Mureșul Deva 2-0 / Rover CÂRSTEA *** (Poli Timișoara)

ALRO Slatina – Juventus București 2-0 / Cătălin CRĂ‚CIUN *** (Alro)

Unirea Alba Iulia Chindia Târgoviște 0-1 / Ovidiu MORARIU *** (Chindia)

FC Olt – FC Argeș Pitești 3-0 / Paul IRIMESCU *** (FC Olt)

CSM Râmnicu Vâlcea – Gloria Bistrița 1-1 / Jean Christian N’KONGUE *** (CSM Rm. Vâlcea)

Gaz Metan Severin – Luceafărul Oradea 1-0 / Adrian OLAH *** (Gaz Metan)

FC Bihor Oradea Arieșul Turda 3-0
La masa verde.


foto: Academia Hagi

Autor: Mihai Andries Publicat: 14 May. 2012, 18:45 Actualizat: 14 May. 2012, 18:46 Anchete
Pe aceeași temă