Alege cel mai bun jucător al etapei a 23-a

Publicat: 26 Apr. 2012, 10:43 Actualizat: 26 Apr. 2012, 11:02 Anchete
Alege cel mai bun jucător  al etapei a 23-a

www.liga2.ro continuă pentru acest sezon seria anchetelor pentru desemnarea celui mai bun jucător al rundei, stabilit prin votul cititorilor site-ului. Nominalizările sunt făcute de corespondenții Prosport, care vor desemna în fiecare rundă jucătorul meciului, acordând acestuia și un număr de stele cuprins în 1 și 5.

NOTĂ‚: Precizăm faptul că din sondaje sunt eliminate voturile multiple și din acest motiv rezultatele finale pot fi substanțial diferite față de cele afișate.

Câștigătorii pe etape până acum sunt:

Etapa 1: Cristian SCUTARU (FC Timișoara)

Etapa 2: Marius CURTUIUȘ (Gloria Bistrița)

Etapa 3: Rover CÂRSTEA (FC Argeș Pitești)

Etapa 4: Ionuț FILIP (Gloria Buzău)

Etapa 5: Iosif MELCEA (Mureșul Deva)

Etapa 6: Dumitru HOROVEI (Gloria Buzău)

Etapa 7: SANT’CLAIR Ferreira (FC Botoșani)

Etapa 8: Andrei ZĂ‚GREAN (FC Timișoara)

Etapa 9: Georgian TOBĂ‚ (Delta Tulcea)

Etapa 10: Chinonso Ihelewere HENRY (Delta Tulcea)

Etapa 11: Răzvan DOBRICEAN (FC Timișoara)

Etapa 12: Dorin GOGA (FC Timișoara)

Etapa 13: Răzvan COSTACHI (Săgeata Năvodari)

Etapa 14: Dragoș MILITARU (Unirea Alba Iulia)

Etapa 15: Ionuț MIHĂ‚LĂ‚CHIOAIE (FCM Bacău)

Etapa 16: Adrian PĂ‚TULEA (Farul)

Etapa 17: Cornel PREDESCU (Gloria)

Etapa 18: Petre IVANOVICI (Farul)

Etapa 19: Bogdan MARA (UTA)

Etapa 20: Adrian MĂ‚RKUȘ (FC Bihor)

Etapa 21: Cornel PREDESCU (Gloria)

Etapa 22: Vasilios GALANIS (UTA)

După trecerea în revistă a nominalizărilor vă invităm să vă exprimați opțiunea pentru jucătorul etapei a 23-a în sondajul de pe prima pagină a site-ului. Iată propunerile:

Seria I

Dunărea Galați – Farul Constanța 3-0 / Ionuț ENACHE *** (Dunărea)

FC Botoșani – Gloria Buzău 1-0 / Ciprian DINU *** (FC Botoșani)

Săgeata Năvodari – Dinamo II 2-0 / Ovidiu VEZAN *** (Săgeata)

FCM Bacău – CF Brăila 2-3 / Clement PĂ‚LIMARU *** (Brăila)

Viitorul Constanța – CSMS Iași 1-1 / Gabriel IANCU *** (Viitorul)

CS Otopeni – Callatis Mangalia 0-1 / Cristian BARDU (foto) *** (Callatis)

Astra Giurgiu – FC Snagov 3-0
La masa verde

Victoria Brănești – Delta Tulcea 0-3
La masa verde.

Seria II

Mureșul Deva – FC Bihor Oradea 1-4 / Andrei COROIAN *** (Bihor)

FC UTA Arad – Unirea Alba Iulia 1-0 / Vasilios GALANIS (foto) *** (UTA)

Chindia Târgoviște – Alro Slatina 0-0 / Sorin RĂ‚DOI *** (Chindia)

Luceafărul Oradea – FC Olt 3-1 / Constantin ROȘU *** (Luceafărul)

FC Maramureș U Baia Mare – FC Timișoara 0-5 / Mircea AXENTE *** (Timișoara)

Gaz Metan Severin – Gloria Bistrița 3-1 / Adrian OLAH *** (Gaz Metan Severin)

FC Argeș Pitești – CSM Rm. Vâlcea 2-2 / Elias BAZZI *** (FC Argeș)

Juventus București – Arieșul Turda 3-0
La masa verde.

Articol de Mihai ANDRIEȘ
Foto: Marius ANGHEL

Publicat: 26 Apr. 2012, 10:43 Actualizat: 26 Apr. 2012, 11:02 Anchete
Pe aceeași temă