Alege cel mai bun jucător al etapei a 19-a

Publicat: 06 Apr. 2012, 00:00 Actualizat: 06 Apr. 2012, 00:00 Anchete
Alege cel mai bun jucător  al etapei a 19-a
www.liga2.ro continuă pentru acest sezon seria anchetelor pentru desemnarea celui mai bun jucător al rundei, stabilit prin votul cititorilor site-ului. Nominalizările sunt făcute de corespondenții Prosport, care vor desemna în fiecare rundă jucătorul meciului, acordând acestuia și un număr de stele cuprins în 1 și 5.

NOTĂ‚: Precizăm faptul că din sondaje sunt eliminate voturile multiple și din acest motiv rezultatele finale pot fi substanțial diferite față de cele afișate.

Câștigătorii pe etape până acum sunt:

Etapa 1: Cristian SCUTARU (FC Timișoara)

Etapa 2: Marius CURTUIUȘ (Gloria Bistrița)

Etapa 3: Rover CÂRSTEA (FC Argeș Pitești)

Etapa 4: Ionuț FILIP (Gloria Buzău)

Etapa 5: Iosif MELCEA (Mureșul Deva)

Etapa 6: Dumitru HOROVEI (Gloria Buzău)

Etapa 7: SANT’CLAIR Ferreira (FC Botoșani)

Etapa 8: Andrei ZĂ‚GREAN (FC Timișoara)

Etapa 9: Georgian TOBĂ‚ (Delta Tulcea)

Etapa 10: Chinonso Ihelewere HENRY (Delta Tulcea)

Etapa 11: Răzvan DOBRICEAN (FC Timișoara)

Etapa 12: Dorin GOGA (FC Timișoara)

Etapa 13: Răzvan COSTACHI (Săgeata Năvodari)

Etapa 14: Dragoș MILITARU (Unirea Alba Iulia)

Etapa 15: Ionuț MIHĂ‚LĂ‚CHIOAIE (FCM Bacău)

Etapa 16: Adrian PĂ‚TULEA (Farul)

Etapa 17: Cornel PREDESCU (Gloria)

Etapa 18: Petre IVANOVICI (Farul)

După trecerea în revistă a nominalizărilor vă invităm să vă exprimați opțiunea pentru jucătorul etapei a 19-a în sondajul de pe prima pagină a site-ului. Iată propunerile:

Seria I

Callatis Mangalia – CF Brăila 4-1 / Andrei SIN **** (Callatis)

Astra Giurgiu – Farul Constanța 2-2 / Adrian PĂ‚TULEA *** (Farul)

Viitorul Constanța Delta Tulcea 2-2 / Daniel FLOREA *** (Delta)

FC Botoșani – Dunărea Galați 2-2 / Dinu TODORAN *** (Botoșani)

CSMS Iași FC Snagov 5-0 / Andrei HERGHELEGIU *** (CSMS Iași)

FCM Bacău – Gloria Buzău 2-1 / Andrei HURDUBEI *** (FCM Bacău)

CS Otopeni – Dinamo II București 1-0 / Tiberiu SEREDIUC *** (Otopeni)

Victoria Brănești – Săgeata Năvodari 0-3
La masa verde.

Seria II

Mureșul Deva – FC Argeș Pitești 1-2 / Adrian DULCEA *** (FC Argeș)

Chindia Târgoviște Juventus București 1-1 / Mihai DAMASCHIN *** (Juventus)

FC Maramureș Universitar Baia Mare – CSM RM. Vâlcea 0-1 / Jean Christian N’KONGUE *** (CSM Rm. Vâlcea)

UTA – FC Bihor Oradea 2-0 / Bogdan MARA (foto) *** (UTA)

Gaz Metan Severin – Alro Slatina 1-0 / Adrian OLAH *** (Gaz Metan)

FC Timișoara – Gloria Bistrița 1-1 / Tosaint RICKETTS *** (Timișoara)

Unirea Alba Iulia FC Olt Slatina 0-0 / Dragoș MILITARU *** (Unirea)

Luceafărul Oradea – Arieșul Turda 3-0
La masa verde.

Articol de Mihai ANDRIEȘ
Foto:
Sergiu Daniel GIURGIU

Publicat: 06 Apr. 2012, 00:00 Actualizat: 06 Apr. 2012, 00:00 Anchete
Pe aceeași temă