Alege cel mai bun jucător al etapei 31

Publicat: 24 May. 2010, 13:59 Actualizat: 24 May. 2010, 14:00 Anchete
Alege cel mai bun jucător  al etapei 31

www.liga2.ro continuă ancheta prin care cititorii site-ului vor
stabili prin vot jucătorul fiecărei etape. Nominalizările sunt
făcute de corespondenții Prosport, care desemnează în fiecare rundă
jucătorul meciului, acordând acestuia și un număr de stele cuprins
în 1 și 5.

Laureatul etapei 30 este Daniel Oprița, autor al unei „duble” în
partida câștigată cu 3-0 de Petrolul în Ghencea cu Steaua II.

Precedenții câștigători sunt:

Etapa 18: Dănuț IVĂ‚NICĂ‚ (FC Argeș Pitești)
Etapa 19: Constantin BUDESCU (Petrolul
Ploiești)
Etapa 20: Mihai STERE (FCM Târgu Mureș)
Etapa 21: Bozidar COSIC (Petrolul Ploiești)
Etapa 22: Adrian DRIDA (UTA Arad)
Etapa 23: Paul BATIN (UTA Arad)
Etapa 24: Valentin LEMNARU (U Cluj)
Etapa 25: Roman RADCHENKO (Petrolul
Ploiești)
Etapa 26: Constantin BUDESCU (Petrolul
Ploiești)
Etapa 27: Constantin BUDESCU (Petrolul
Ploiești)
Etapa 28: Viorel FERFELEA (Sportul
Studențesc)
Etapa 29: Georgian TOBĂ‚ (UTA)
Etapa 30: Daniel OPRIȚA (Petrolul Ploiești)

NOTĂ‚: Precizăm faptul că din sondaje sunt
eliminate voturile multiple și din acest motiv rezultatele finale
pot fi substanțial diferite față de cele afișate.

După trecerea în revistă a nominalizărilor vă invităm să vă
exprimați opțiunea pentru jucătorul etapei a 31-a în sondajul de pe
prima pagină a site-ului. Iată propunerile:

Seria
I:

SĂ‚GEATA STEJARU – CONCORDIA CHIAJNA 2-0 /
Lucian
TURCU
*** (Săgeata)

FC BOTOȘANI – DELTA TULCEA 2-1 / Marius ȘULEAP***
(FC Botoșani)

SPORTUL STUDENȚESC – TRICOLORUL BREAZA 2-0 /
Cristian
IRIMIA
*** (Sportul)

PETROLUL PLOIEȘTI – GLORIA BUZĂ‚U 3-1 /
Liviu MIHAI
II
*** (Petrolul)

DINAMO II – FCM BACĂ‚U 0-2 / Vasile
DOBÂRCEANU
*** (FCM)

FC SNAGOV – STEAUA II 3-2 / Marian FLOREA***
(FC Snagov)

VICTORIA BRĂ‚NEȘTI – DUNĂ‚REA GIURGIU 3-2 /
Vasile
OLARIU
*** (Victoria)

Seria a
II-a

UTA ARAD – FC ARGEȘ 1-1 / Ionuț BOȘNEAG***
(FC Argeș)

CSM RÂMNICU VÂLCEA – MINERUL LUPENI 3-3 /
Peter
OMODUEMUKE
**** (Minerul)

DACIA MIOVENI – GAZ METAN CFR CRAIOVA 2-0 /
Claudiu
IONESCU
*** (Dacia)

FC SILVANIA – FC BAIA MARE 3-2 / Dan MUREȘAN*** (FC
Silvania)

FORTUNA COVACI – FC BIHOR 1-1 / Cristian SURU***
(Fortuna)

ARIEȘUL TURDA – MUREȘUL DEVA 1-0 / Victor ASTAFEI***
(Arieșul)


UNIVERSITATEA CLUJ – FCM TÂRGU MUREȘ 1-2 / Dan ROMAN*
** (FCM)

Publicat: 24 May. 2010, 13:59 Actualizat: 24 May. 2010, 14:00 Anchete
Pe aceeași temă