Alege cel mai bun jucător al etapei a 13-a

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 22 Nov. 2010, 15:09 Actualizat: 22 Nov. 2010, 15:19 Special
Alege cel mai bun jucător  al etapei a 13-a

www.liga2.ro

continuă și în acest sezon seria anchetelor pentru desemnarea celui
mai bun jucător al rundei, stabilit prin votul cititorilor
site-ului. Nominalizările sunt făcute de corespondenții Prosport,
care vor desemna în fiecare rundă jucătorul meciului, acordând
acestuia și un număr de stele cuprins în 1 și 5.

NOTĂ‚: Precizăm faptul că din sondaje sunt
eliminate voturile multiple și din acest motiv rezultatele finale
pot fi substanțial diferite față de cele afișate.

Câștigătorii pe etape până acum sunt:

Etapa 1: Constantin BUDESCU
(Petrolul Ploiești)

Etapa 2: Florentin
DUMITRU
(Petrolul Ploiești)

Etapa 3: Constantin
BUDESCU
(Petrolul Ploiești)

Etapa 4: Daniel OPRIȚA
(Petrolul Ploiești)

Etapa 5: Alexandru BENGA
(Petrolul Ploiești)

Etapa 6: Adrian VOICULEȚ
(UTA Arad)

Etapa 7: Marian CÂRJĂ‚
(Petrolul Ploiești)

Etapa 8: Cornel
NĂ‚DĂ‚BAN
(UTA Arad)

Etapa 9: Daniel OPRIȚA
(Petrolul Ploiești)

Etapa 10: George
ȚUCUDEAN
(UTA Arad)

Etapa 11: Patrian TRIFU (Gaz
Metan CFR Craiova)

Etapa 12: Constantin BUDESCU
(Petrolul Ploiești)

După trecerea în revistă a nominalizărilor vă invităm să vă
exprimați opțiunea pentru jucătorul etapei a 12-a în sondajul de pe
prima pagină a site-ului. Iată propunerile:

Seria
I

Astra II Giurgiu – FC Snagov 1-1 / Dragoș BALAURU ***
(Snagov)

Delta Tulcea – Farul Constanța 2-2 /
Răzvan RADU
*** (Delta)

Concordia Chiajna – FC Botoșani 1-0 / Adrian POPA
*** (Concordia)

Dinamo II București – Juventus București 1-1 /
Raphael STĂ‚NESCU
***
(Dinamo II)

Gloria Buzău – Ceahlăul Piatra Neamț 1-1 / Eugeniu CEBOTARU ***
(Ceahlăul)

Săgeata Năvodari – CS Otopeni 1-0 / Sorin Alexandru CHIȚU ***
(Săgeata)

Steaua II București – Viitorul Constanța 0-2 /
Alin CÂRSTOCEA
****
(Viitorul)

CF Brăila – Dunărea Galați 0-2 / Nicușor MĂ‚STACAN *** (Dunărea)

Seria
II

CS Mioveni – Petrolul Ploiești 2-0 / Claudiu IONESCU ****
(Mioveni)

FC Bihor Oradea – Mureșul Deva 2-0 / Adrian MĂ‚RKUȘ ****
(Bihor)

FC Silvania – FCM UTA 1945 Arad 1-3 / Alexandru CAPĂ‚TĂ‚ ***
(UTA)

ACU Arad – Gaz Metan CFR Craiova 1-1 / Daniel Ștefan LUPAȘCU ***
(ACU)

ACS MU Poli Iași – Unirea Alba Iulia 4-0 / Youssouf KAMARA *** (ACS
MU)

CSM Râmnicu Vâlcea – ALRO Slatina 1-0 / Sergiu POPESCU ***
(Alro)

Voința Sibiu – Arieșul Turda 2-0 / Eugen BEZA ***
(Voința)

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 22 Nov. 2010, 15:09 Actualizat: 22 Nov. 2010, 15:19 Special
Pe aceeași temă