Victorie fără Șumudică

22 Jan. 2009, 17:41 Pregătiri, amicale

Consilierul sportiv de la FC Ploiești, Marius Șumudică, a lipsit azi de la al doilea amical al echipei sale, din două motive! În primul rând a avut de rezolvat câteva „amănunte” legate de obținerea Licenței PRO, iar în al doilea rând a acuzat probleme medicale! Astfel că, echipa a rămas pe mâna antrenorului Costel Lazăr și a secunzilor Daniel Dumitrescu și Radu Crețulescu, dar lipsa lui „Șumi” nu a împiedicat echipa să obțină al doilea succes, 2-0 cu Juventus București!

Asta chiar dacă FC Ploiești n-a forțat prea mult pentru a obține victoria, marcând în fiecare repriză câte un gol, mai întâi prin Liviu Mihai, apoi, după pauză, prin reușita spectaculoasă, cu călcâiul, a lui Claudiu Tudor. Șumudică va reveni în cantonamentul echipei de la Snagov, cel mai probabil începând de astăzi. După 6-0 cu Electrosid Titu și 2-0 cu Juventus București, FC Ploiești va susține săptămâna viitoare încă două partide amicale, cu FC Snagov, miercuri și cu Kaproni Boldești, vinerea viitoare.