Lupeniul a învins pe EMC Rovinari

21 Jan. 2009, 12:13 Pregătiri, amicale

Minerul Lupeni, a învins, marți, în deplasare gruparea din liga a treia EMC Rovinari, scor 2-1, în cadrul celui de-al doilea meci amical pe care roș-negrii l-au susținut de relurea pregătirilor.

Partida s-a disputat pe durata a două reprize de câte 60 de minute pe un teren sintetic din Târgu Jiu, iar golurile "minerilor" au fost marcate de Vlăduți și Roman, ambele în repriza a doua.
Iosif Rus, antrenorul secund a trimis în teren următoarea formulă de joc: Bănică – Irina, Francisco, Dumitra, Asultanei, Bojeu, Nistorache, Gideon, Mihalcea, Vlăduți, Roamn. Partida s-a jucat în două reprize de câte 60 de minute. În repriza a doua au intrat: Ciucă, Daj, Câmpeanu, Pocian, Bogdan, Bozian, Bar, Apostol, Robert, Nicorec, Bozian și Militaru.

La testul de marți nu au participat Chițu (foto), Dragomir și Diaconescu care nu au făcut deplasarea cu echipa. De la reluarea pregătirilor tehnicienii Minerului Lupeni au testat peste 20 de jucători.
Minerul a ales să joace majoritatea amicalelor la Tg Jiu din cauză că terenurile din Vale sunt într-o situație precară.