Liberty a învins la limită pe Vecses

11 Feb. 2009, 08:00 Pregătiri, amicale

Liberty a câștigat jocul cu Vecses (liga secundă maghiară) cu scorul de 1-0, prin golul marcat de atacantul Viktor Bocsfoldi, în minutul 6.

Bocsfoldi a făcut cuplu în atac cu Cristian Cigan, revenit la echipă după o perioadă petrecută în Elveția, unde a susținut probe de joc la celebra grupare Grasshoppers Zurich.

Tot luni, salontanii au luat decizia de a-l readuce în probe pe portarul Varga, cel care în amicalul cu Bioland a apărat primele 30 de minute, dar nu prea a fost solicitat.

Miercuri, de la ora 11, Liberty va întâlni echipa BFC Siofok, care ocupă locul 15 (penultimul) în prima ligă maghiară, cu șanse reduse de a se salva de la retrogradare.

CF Liberty: Spina – L. Rus, Salamon, Oltean, Tegzeș – Bogdan Străuț, Danci, Coroian, Sorian – Bocsfoldi, Cigan. Antrenor: Gheorghe Ghiț.

Au mai jucat: Varga – Bârsan, Birtalan, R. Solomon, Sulea, Dochița, Petrescu și Ngadrira.