Gache a primit o lecție de fotbal de la foștii săi elevi

24 Jan. 2009, 15:09 Pregătiri, amicale

Divizionara secundă Delta Tulcea a pierdut cu scorul de 7-4 meciul amical disputat sâmbătă în compania echipei de primă ligă, FC Farul. Partida s-a disputat pe terenul SNC din Constanța și s-a întins pe durata a două reprize a câte 60 de minute.

Constănțenii au deschis scorul în secunda 15 prin Gerlem. Acesta a mai punctat o dată din penalty iar celelalte goluri ale marinarilor au fost marcate de Pantelie,Emil Nanu, Gosic și Matei. Pentru tulceni au punctat Horovei, Șagău, Cârjan și Mănescu.

Constantin Gache a trimis în teren următoarele echipe: Repriza întâi – Olteanu – Florin Alexandru, Grigorov (Macarie), Filip, Constantin – N Crețu, Oconaș, Furbei, Horvei –Burza, Șagău. Repriza a doua – Pârvu – Nicolas, Postelnicu, Macarie, Judeanu – Fetean, Purdel, V Crețu, Frunză – Cârjan, Mănescu.

Ion Marin a folosit și el două echipe distincte, una pentru fiecare repriză. Astfel. În primele 60 de minute au evoluat: Curcă – Băcilă, Rastovac, Pătrașcu, Mendy – Pantelie, Teekloh, Rusmir, Voiculeț – Chico, Gerlem iar în partea secundă „Săpăligă” a contat pe: Dobre – Mățel, Barbu, Jan Pahor, Laurențiu Florea – Fatai, Matei, Larie, Nanu – Gosic, Alibec.