FC Târgoviște învinsă clar de FC Otopeni

22 Jan. 2009, 16:56 Pregătiri, amicale

Joi, în primul joc amical din acest an, FC Târgoviște a fost întrecută  clar, cu scorul de 5-2 (3-2) de către prim divizionara CS Otopeni.  Jocul, disputat pe terenul sintetic din cadrul complexului sportiv “Dinamo”, a fost unul spectaculos, cu multe goluri frumoase.

Cele două echipe se află la începutul campaniei de jocuri amicale. Pentru echipa târgovișteană aceasta a fost prima partidă, iar cei din Otopeni s-au aflat la al doilea joc de pregătire după cel de ieri cu Buftea, pe care a reușit să o învingă cu 3-1.

CS Otopeni – FC Târgoviște   5-2 ( 3-2 )

Au marcat : G.Caramarin ’26, L.Ganea ’28, Drăghici ’44 ( 11 m ), J.Afusi ‘ 58, C.Constantin ’79 / I.Constantin ’39, Gâldău ’45.

CS Otopeni : Bobariu – Dumitrescu, Nibombe, Diogo, S.Pană – Fl.Pârvu, G.Caramarin, C.Constantin, Lazic – L.Ganea, Drăghici. Au intrat la pauză : C.Munteanu, Popovici, L.Ivan, Mărgărit, V.Negru, H.Chiacu, Kale, J. Afusi.

FC Târgoviște :  Lunescu – I.Constantin, Necatu, Oană, Moroiță – E.Constantin, Popescu, Gâldău – Cotuț, Cherchez, Marius Pop. Au intrat la pauză: Bărboiu- Deacu, Dinu, Mihai, Tronaru – Surugiu, Boroș, Emmanuel, Petculescu – Grozea, Tănase.