Debut cu victorie pentru Costel Enache pe banca ieșenilor

Mihai Andries 29 Jun. 2013, 16:17 Pregătiri, amicale
Debut cu victorie** pentru Costel Enache pe banca ieșenilor

CSMS Iași s-a impus, astăzi, cu scorul de 5-0 (3-0) în fața echipei moldovene Zimbru Chișinău, în primul meci amical din această vară. Partida s-a disputat la Chișinău și a fost prima pentru ieșeni cu Costel Enache pe banca tehnică. Gazdele au marcat un gol în propria poartă în minutul 7 prin Cravcescu, iar celelalte patru reușite ale celor de la CSMS au fost semnate de Pătulea (1), Herghelegiu (38) și Bădescu (70, 72). De menționat că la Zimbru a jucat și fostul jucător al Ceahlăului, Andrei Pavel, aflat în probe

CSMS a evoluat în următoarea alcătuire: Lepmets – Nuțescu, Crețu, Avrămia, Vladu – Onofraș, Pușcașu, Bădic, Țigănașu – Pătulea, Herghelegiu (prima repriză); Dani – Mihălăchioaie, Crețu, Cioranu, Miron – Nuțescu, Straton, Bădescu – Călugaru, Herghelegiu, Dobre (repriza a doua). Au mai jucat Crengăniș și Gorovei.