CSM Râmnicu Vâlcea a învins-o spectaculos pe Dinamo! La pauză era 2-0 pentru „câini”

Marius ANGHEL 31 Aug. 2013, 16:17 Pregătiri, amicale

CSM Râmnicu Vâlcea a învins azi pe Dinamo București, scor 3-2 (0-2), în amicalul de prezentare al echipei pregătită de Claudiu Niculescu.

Circa 3.000 de suporteri au venit azi pe Stadionul Municipal, pentru a asista la cel mai interesant amical din ultimii ani. Cu echipa de bază în teren, Dinamo a controlat clar prima repriză și a înscris de două ori prin Elton (minutul 23) și Boubacar (minutul 35). Trupa lui Niculescu nu și-a creat ocazii, arătând slăbiciuni în defensivă și lipsă de imaginație în atac, departe de pretențiile unei echipe care aspiră la promovare.

După pauză, Dinamo a slăbit mult ritmul, iar CSM a întors rezultatul în doar 6 minute! Pe rând, I. Stoica (minutul 74), Lircă (minutul 76) și Deaconescu (minutul 78) au adus euforie în tribunele din Zăvoi.

CSM: Matache-Samson, Tătaru, Deaconescu, E.Stoica – I. Stoica, Bărbulescu – Cataramă, B. Gentă, Briceag – Negruț.
Au mai jucat A. Popescu, Lircă, Pârvulescu, Arnăutu, Iancu, Ad. Popa, Ov.Popescu, Codin.

Dinamo: Bălgrădean – Luchin, Durimel, D. Grigore, Grecu – Boubacar, Elton – C. Matei, Curtean, Lazăr – Țucudean.
Au mai jucat Rus, Asanovici, Thicot, Rotariu, Dănciulescu, Maretici.