CS Mioveni, victorie zdrobitoare în primul amical

Marius ANGHEL 16 Jul. 2015, 21:55 Pregătiri, amicale

CS Mioveni a câștigat, miercuri seara, pe stadionul Orășenesc, primul amical al verii, împotriva echipei de liga a patra Viitorul Ștefănești. Jucătorii pregătiți de Claudiu Niculescu s-au impus cu 14-0 după ce în primele 22 de minute scorul arăta deja 5-0, iar la pauză tabela arăta 10-0.

Cei care au înscris cele 14 goluri sunt jucătorii: Iancu (3), Nilă (3), Mazilu (3), Vintilă (2), Galan, Alin Popa și Șchiopu.

În acest test, Claudiu Niculescu a folosit în cele două reprize formule diferite. În prima parte au intrat: Sima – Tirică, Negoiță, Calvin, Edi Stoica – Mîrzeanu, Marinescu – Mazilu, Galan, Iancu – Nilă, iar la reluare au jucat: Preda – Cimpoieru, Bogdan Stoica, Șchiopu, Cătălin Stan – Cioc (Marinescu), Trașcu – Alin Popa, Florescu, Neacșu – Vintilă.