CS Mioveni și-a luat revanșa după înfrângerea cu Afumați. Jucătorii lui Pelici au înscris de trei ori cu Bascov

Marius ANGHEL 28 Jul. 2016, 16:27 Pregătiri, amicale
CS Mioveni și-a luat revanșa după înfrângerea cu Afumați.** Jucătorii lui Pelici au înscris de trei ori cu Bascov

CS Mioveni a disputat ieri seară și al doilea amical al zilei de miercuri. Dacă dimineață elevii lui Alexandru Pelici au pierdut cu 3-1 în fața echipei CS Afumați, al doilea test al zilei a fost câștigat cu același scor, 3-1, în fața Unirii Bascov.

Scorul a fost deschis de Gugu cu capul după un corner, însă oaspeții au egalat imediat după pauză dintr-un penalti. Ivan a adus pe CS Mioveni în avantaj cu 15 minute înainte de final, iar Nilă a stabilit scorul partidei, dintr-un penalti.

Potrivit csmioveni.ro, Alexandru Pelici i-a utilizat în acest meci pe: Sima – Bogdan Stancu, Gugu, Șchiopu, Edi Stoica – Lazăr, Trașcu – Alin Popa, Iancu, Florescu – Nilă, pe parcurs mai intrând Preda, Mazilu, Tirică.