Bacăul oprit de Botoșani

02 Aug. 2009, 15:45 Pregătiri, amicale

Desi a intalnit una dintre candidatele la promovare in acest sezon, gruparea fanion a judetului a reusit in aceasta dimineata un joc destul de bun fiind pe alocuri chiar superioara adversarilor de la FCM Bacau (1-1).

Meciul disputat pe Municipalul bacauan in fata aproximativ 100 de spectatori n-a fost unul cu un ritm extraordinar, cele doua echipe impartindu-si cele doua reprize, prima apartinand fanionului, iar cea de doua gruparii gazda, rezultatul final (1-1) fiind unul destul de echitabil.

Pentru "ros-alb-albastrii" a marcat juniorul Bordeianu, care in minutul 78, a inscris din 6 metri, dupa ce initial portarul bacauan respinsese, iar pentru gazde a punctat Radu (65), care a reluat cu capul o centrare venita de la Dedu.

FCM BACAU: Manea – Mihalachioaie, Spiridon, Carnariu, Dobarceanu – Taban, Tismanaru, Cojocaru, Boboc – Campeanu, Petrea.

Antrenor: Gica Poenaru.

Au mai jucat: Ignatescu, Varea, Botezatu, Bursuc, Vajoo, Radu, Adascalitei, Dutciuc, Dedu, Fonseca si Filipe Sarmento.

FC BOTOSANI: Prisaca – Patache, Tincu, Atudorei, Codreanu – Vrabie, Simion, Ursu (35 Simao), Stefan – Porfireanu, Ghiceanu.

Antrenor Stefan Apostol.

Au mai jucat: M. Ciobanu, Tabara, Borostean, Rentea, S. Marin, Bordeianu, Hritcu

Sursa: botosaneni.ro