![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Echipa antrenată de Marin Barbu (foto) și-a asigurat de curând serviciile a doi jucători de la Cetate Suceava. Aceștia sunt: Constantin Ungureanu și Cristian Cojenel.
Â
“Am pus ochii pe acești doi jucători, deoarece i-am avut în probe și stim care este adevarata lor valoare. Sperăm că o dată cu venirea acestora la echipă, posturile deficitare să fie acoperite și mai mult echipa să se poată exprima mult mai bine decât a făcut-o până acum.”, a declarat, Marin Barbu, antrenor principal Dunărea Giurgiu.
Articol scris de Andi Sârbu