FRF a anunțat programul următoarelor trei etape ale Ligii 2. Vezi ce meciuri vor fi televizate

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 24 Aug. 2016, 18:48 Actualizat: 24 Aug. 2016, 18:59 Liga 2
FRF a anunțat programul următoarelor trei etape ale Ligii 2.  Vezi ce meciuri vor fi televizate

Nemulțumite în acest start de sezon al Ligii 2 de faptul că își află programul abia cu câteva zile înainte de disputarea meciurilor, reclamând în special orele la care sunt puse să joace, mai multe echipe din eșalonul secund au cerut Federației Române de Fotbal ca acest obicei să fie schimbat. Astfel, Departamentul Competiții al FRF a luat exemplul Ligii Profesioniste de Fotbal și a anunțat miercuri, 24 august, zilele și orele de disputare ale partidelor din etapele 4, 5 și 6. Ca urmare a solicitărilor primite pentru televizare, în fiecare dintre următoarele trei etape vor fi transmise câte trei sau patru partide, acestea putând fi identificate după programarea la altă oră sau zi decât cea oficială (sâmbătă, de la ora 11:00).

Iată programul următoarelor trei etape ale Ligii 2:

Etapa 4

27 august, ora 11:00
FC Academica Clinceni – Chindia Târgoviște
Foresta Suceava – CS Balotești
Metalul Reșița – UTA Bătrâna Doamnă
CS Mioveni – Unirea Tărlungeni
Șoimii Pâncota – Olimpia Satu Mare
Luceafărul Oradea – Juventus București
CS Afumați – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

27 august, ora 15:00
Dacia Unirea Brăila – ASU Politehnica Timișoara
28 august, ora 12:30
FC Brașov – Dunărea Călărași
29 august, ora 18:00
CSM Râmnicu Vâlcea – ACS Berceni

Etapa 5

3 septembrie, ora 11:00
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FC Academica Clinceni
ACS Berceni – Foresta Suceava
CS Balotești – Dacia Unirea Brăila
Juventus București – CS Afumați
Olimpia Satu Mare – Luceafărul Oradea
Dunărea Călărași – Șoimii Pâncota

3 septembrie, ora 12:30
UTA Bătrâna Doamnă – CS Mioveni
3 septembrie, ora 16:30
Chindia Târgoviște – CSM Râmnicu Vâlcea
3 septembrie, ora 18:00
ASU Politehnica Timișoara – Metalul Reșița
4 septembrie, ora 12:30
Unirea Tărlungeni – FC Brașov

Etapa 6

9 septembrie, ora 17:30
FC Brașov – UTA Bătrâna Doamnă
10 septembrie, ora 11:00
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Juventus București
Foresta Suceava – Chindia Târgoviște
Metalul Reșița – CS Balotești
CS Mioveni – ASU Politehnica Timișoara
Șoimii Pâncota – Unirea Tărlungeni
Luceafărul Oradea – Dunărea Călărași
CS Afumați – Olimpia Satu Mare

10 septembrie, ora 12:30
Dacia Unirea Brăila – ACS Berceni
11 septembrie, ora 15:00
FC Academica Clinceni – CSM Râmnicu Vâlcea

Foto: Cătălin NIȚU

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 24 Aug. 2016, 18:48 Actualizat: 24 Aug. 2016, 18:59 Liga 2
Pe aceeași temă