FRF a anunțat programul etapelor 7, 8 și 9 ale Ligii 2. Vezi ce meciuri vor fi televizate

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 Sep. 2016, 16:56 Actualizat: 19 Sep. 2016, 19:31 Liga 2
FRF a anunțat programul etapelor 7, 8 și 9 ale Ligii 2.  Vezi ce meciuri vor fi televizate

Cu o întârziere destul de mare, având în vedere că etapa a 7-a a Ligii 2 are programată prima partidă chiar astăzi, de la ora 17:00, Departamentul Competiții al Federației Române de Fotbal a anunțat, azi, zilele și orele de disputare ale jocurilor din etapele 7, 8 și 9.

Ca urmare a solicitărilor primite pentru televizare, în fiecare dintre următoarele trei etape vor fi transmise câte trei partide.

Iată programul următoarelor trei etape ale Ligii 2:

Etapa 7

16 septembrie, ora 17:00
Juventus București – FC Academica Clinceni
17 septembrie, ora 11:00
Olimpia Satu Mare – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Dunărea Călărași – CS Afumați
Unirea Tărlungeni – Luceafărul Oradea
UTA Bătrâna Doamnă – Șoimii Pâncota
CS Balotești – CS Mioveni
ACS Berceni – Metalul Reșița

17 septembrie, ora 12:00
CSM Râmnicu Vâlcea – Foresta Suceava – tv
17 septembrie, ora 16:00
ASU Politehnica Timișoara – FC Brașov – tv
18 septembrie, ora 12:00
Chindia Târgoviște – Dacia Unirea Brăila – tv

Etapa 8

20 septembrie, ora 15:30
Luceafărul Oradea – UTA Bătrâna Doamnă – tv
20 septembrie, ora 17:00
Juventus București – Olimpia Satu Mare
21 septembrie, ora 13:00
FC Academica Clinceni – Foresta Suceava – tv
21 septembrie, ora 15:00
Dacia Unirea Brăila – CSM Râmnicu Vâlcea – tv
21 septembrie, ora 17:00
Metalul Reșița – Chindia Târgoviște
FC Brașov – CS Balotești
Șoimii Pâncota – ASU Politehnica Timișoara
CS Afumați – Unirea Tărlungeni
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Dunărea Călărași
CS Mioveni – ACS Berceni

Etapa 9

24 septembrie, ora 11:00
Olimpia Satu Mare – FC Academica Clinceni
Unirea Tărlungeni – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
UTA Bătrâna Doamnă – CS Afumați
CS Balotești – Șoimii Pâncota
CSM Râmnicu Vâlcea – Metalul Reșița
Foresta Suceava – Dacia Unirea Brăila

24 septembrie, ora 12:00
ASU Poli Timișoara – Luceafărul Oradea – tv
25 septembrie, ora 11:00
ACS Berceni – FC Brașov
25 septembrie, ora 13:00
Dunărea Călărași – Juventus București – tv
25 septembrie, ora 15:00
Chindia Târgoviște – CS Mioveni – tv

Foto: DanielGeorge Foto Sport (George-Daniel Ilinca)

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 Sep. 2016, 16:56 Actualizat: 19 Sep. 2016, 19:31 Liga 2
Pe aceeași temă