Fostul utist Adrian Petre a marcat un gol pentru Esbjerg în liga a doua din Danemarca

Marius ANGHEL 15 Oct. 2017, 18:36 Diverse
Fostul utist Adrian Petre** a marcat un gol pentru Esbjerg în liga a doua din Danemarca

Atacantul echipei Esbjerg FB, Adrian Petre, a marcat un gol în meciul câștigat, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-1, în fața formației Vejle Boldklub, în etapa a 13-a a ligii secunde din Danemarca.

Internaționalul român de tineret a deschis scorul în minutul 18 și a ajuns la două goluri marcate în acest sezon pentru formația daneză.

Pentru oaspeți au mai înscris Mathias Kristensen, în minutul 42, și Jesper Lauridsen, în minutul 57, în timp ce unicul gol al gazdelor a fost reușit de Imed Louati, în minutul 67.

În clasament, Esbjerg urcă două locuri, până pe 4, cu 20 de puncte, iar Vejle se află pe poziția secundă, cu 24 de puncte.

În vârstă de 19 ani, Adrian Petre este legitimat la Esbjerg de pe 1 iulie după ce a fost transferat de la UTA.

Înaintea meciului ASU Poli – UTA Arad, desfășurat astăzi, Adrian Petre a transmis mesajul său de susținere a echipei arădene.