![Prea mică pentru FCSB! Corvinul a jucat curajos în prima repriză a Supercupei, dar în partea secundă a fost depășită lejer de campioană și ratează câștigarea trofeului](https://media.prosport.ro/oWExCQpE7lMR5vwZqASnEyoNnIs=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSUPERCUPA-ROMANIEI-FCSB-Corvinul-Hunedoara-1024x576.jpg)
Sănătatea Cluj va juca în faza a V-a a Cupei României cu FCM Tg. Mureș, prilej de amintiri plăcute pentru Aurelian Ghișa, patronul echipei clujene.
Â
“Va fi greu să mergem mai departe, dar va fi greu. Suntem însă optimiști. Acum doi ani am eliminat Mediașul și Alba, care au ajuns în Liga I, anul acesta am scos U Cluj și vrem să facem același lucru cu Mureșul, ambele echipe fiind candidate la promovare”, a zis Ghișa.
Â