![Prea mică pentru FCSB! Corvinul a jucat curajos în prima repriză a Supercupei, dar în partea secundă a fost depășită lejer de campioană și ratează câștigarea trofeului](https://media.prosport.ro/oWExCQpE7lMR5vwZqASnEyoNnIs=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSUPERCUPA-ROMANIEI-FCSB-Corvinul-Hunedoara-1024x576.jpg)
Președintele executiv al FC Botoșani consideră că după ocaziile mari de gol, victoria roș-alb-albaștrilor trebuia să fie mult mai clară. Cornel Șfaițer spune că un rol foarte important l-a avut antrenorul principal Cristi Popovici.
„Au fost extraordinari toți. Am stat foarte bine în teren și nu le-am dat prea multe spații celor de la Vaslui. Ei au avut posesia iar noi am avut ocaziile mari. În afara golului am mai avut o bară și două trei ocazii mari prin Vașvari, Vali Bordeanu și Fulop. Am fost foarte supărat după tragerea la sorți pentru că nu am jucat la Botoșani dar Dumnezeu ne-a ajutat să câștigăm”, a spus Cornel Șfaițer, citat de Bt online.