Șapte meciuri din 16-imi ce includ echipe din Liga 2 sau 3 se văd la TV. Unde se dispută partidele

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 21 Sep. 2014, 19:17 Actualizat: 21 Sep. 2014, 19:21 Cupa
Șapte meciuri din 16-imi ce includ echipe din Liga 2 sau 3 se văd la TV.  Unde se dispută partidele

Marți, miercuri și joi se vor disputa meciurile șaisprezecimilor Cupei României Timișoreana, ediția 2014-2015. În această fază sunt în competiție 11 echipe din Liga 2 și trei din Liga 3. Șapte jocuri din care fac parte formațiile din ligile inferioare se vor vedea la televizor, asta și după ce Compania Sport Evolution Group (SEG), partener al Federației Române de Fotbal, a mai scos la licitație la finalul acestei săptămâni încă un pachet ce includea opțiunile 5-16 din cadrul 16-imilor.

În acest an, regulamentul Cupei a fost respectat în mare parte, adică echipele din ligile inferioare vor fi organizatoare și vor juca pe teren propriu. Excepție fac meciurile Unirea Jucu – Petrolul și Fortuna – Dinamo, care se vor disputa pe Cluj Arena și „Ilie Oană”, deoarece vor fi transmise la TV, iar propriile stadioane nu îndeplineau condiții decente pentru acest lucru.

Conform site-ului oficial al FRF, partidele din cadrul șaisprezecimilor de finală ale Cupei, care se vor disputa în perioada 23 – 25 septembrie, vor fi transmise în direct de televiziunile Sport.ro, Pro TV și Digi Sport.

Iată programul, stadioanele gazdă și televizările:

Jocul Data Ora Stadion Televizat
CSM Râmnicu Vâlcea – CSMS Iași 23.09.2014 16:00 1 Mai (Râmnicu Vâlcea) Digi Sport
CF Brăila – FC Oțelul 23.09.2014 16:00 Municipal (Brăila)  
Rapid CFR Suceava – Gaz Metan Mediaș 23.09.2014 16:00 Areni (Suceava)  
Șoimii Pâncota – Pandurii Târgu Jiu 23.09.2014 16:00 Șoimii (Pâncota)  
ASA Târgu Mureș – Concordia Chiajna 23.09.2014 18:30 Tran-Sil (Târgu Mureș) Digi Sport
Rapid București – FC Botoșani 23.09.2014 20:30 „Valentin Stănescu” (București) Sport.ro
Chindia Târgoviște – FC Brașov 24.09.2014 16:00 „Eugen Popescu” (Târgoviște)  
SC Bacău – Ceahlăul Piatra Neamț 24.09.2014 16:00 Letea (Bacău)  
Viitorul Axintele – CFR Cluj 24.09.2014 16:00 Comunal (Axintele) Digi Sport
Unirea Jucu – FC Petrolul 24.09.2014 18:30 Cluj Arena (Cluj Napoca) Digi Sport
Fortuna Poiana Câmpina – Dinamo 24.09.2014 20:30 „Ilie Oană” (Ploiești) Sport.ro
Săgeata Năvodari – FC Viitorul 25.09.2014 16:00 Flacăra (Năvodari)  
FC Caransebeș – CSU Craiova 25.09.2014 16:00 Municipal (Caransebeș)  
FC Bihor Oradea – Universitatea Cluj 25.09.2014 16:00 „Iuliu Bodola” (Oradea) Digi Sport
CS Mioveni – AFC Astra 25.09.2014 18:00 „Nicolae Dobrin” (Pitești) Sport.ro

ACS Berceni – Steaua București

25.09.2014 20:30 Comunal (Berceni) Pro TV

VOTEAZĂ‚ pe pagina principală a site-ului ce echipe din ligile inferioare crezi că se vor califica mai departe în Cupă

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 21 Sep. 2014, 19:17 Actualizat: 21 Sep. 2014, 19:21 Cupa
Pe aceeași temă