Dunărea Galați a învins rezervele Oțelului

24 Aug. 2011, 13:38 Cupa

Echipa-satelit a FC Oțelul Galați, cu câțiva componenți ai lotului de seniori în primul unsprezece, a pierdut cu scorul de 2-1 (0-1) meciul din faza a IV-a a Cupei României Timișoreana disputat ieri cu FCM Dunărea Galați.

Golurile partidei desfășurate pe arena Zoltan David, în prezența a aproximativ 500 de spectatori, au fost marcate de Punosevac (27), respectiv St. Cucu (78 pen.) și Cîrjan (90).

Meciul a fost dominat în prima repriză de roș-alb-albaștri, iar Punosevac a deschis scorul cu un șut din 6 metri, după o centrare de pe dreapta a lui Skubic (27). Același vârf de origine sârbă a irosit până la pauză o situație de singur cu portarul, scenariul fiind repetat în minutul 76. Pe contraatac, FCM Dunărea a obținut o lovitură de la 11 metri, Iacob fiind eliminat, iar St. Cucu a transformat pentru 1-1 (78). În ultimul minut de joc, Cîrjan a punctat pentru 1-2 cu un șut de la 12 metri.

Oțelul II a jucat în formula: Brăneț – Skubic, Iacob, Benga, Murgoci – Crișan (59 Pop), Chebac – Novac, Chavez (79 Manea), Negoescu – Punosevac. Antrenor: Dan Dobai.

De partea cealaltă, FCM Dunărea a jucat cu: Pîrvu – Cristescu, Marin (66 Chelaru), Velescu, Popescu – Cioinac, St. Cucu – Bîrlădeanu (70 Enache), Avram (52 Eni), V. Munteanu – Cîrjan. Antrenor: Viorel Tănase.