![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
În Ungaria, Forminte, Vițelaru și compania vor sta două săptămâni, perioadă ce cuprinde șapte partide internaționale, de pregătire pentru returul Ligii a II-a. Până ieri era cunoscut doar numele primului adversar pe care formația Ceahlăului îl va întâlni la Debrecen: Honved Budapesta (Liga 1), în 3 februarie.
Â
Săptămâna viitoare, managerul Florin Marin va intra în posesia unei liste complete cu posibilii adversari ai echipei sale la turneul maghiar din prima parte a lunii viitoare. La revenirea din turneul de la Debrecen, echipa antrenată de Florin Marin se va opri la Deva (pe 15 februarie), în dorința participării la un "amical" cu echipa locală, participantă în întrecerile seriei a II-a din liga secundă.
Â
Articol scris de Cristi Soroceanu
Â