Vâlcea a cedat la Brașov după zece etape fără eșec. Pelici: „Trebuie să strângem rândurile”

Adrian MUJEA, Marius ANGHEL 06 Nov. 2015, 19:07 Campionat
Vâlcea a cedat la Brașov după zece etape fără eșec.** Pelici:

CSM Râmnicu Vâlcea a pus joi punct unei serii excelente, de zece meciuri consecutive de campionat fără eșec. Oltenii au pierdut la Brașov, scor 2-3, însă au făcut probabil cel mai atractiv joc al lor din acest sezon de Liga 2.

Antrenorul formației CSM Râmnicu Vâlcea, Alexandru Pelici este mulțumit de jocul prestat de echipa sa în ultimele 40 de minute. „Speram să iasă un joc frumos, spectatorii s-au bucurat de un joc spectaculos, cu cinci goluri, faze de poartă, joc pe contre, asta în mare măsură și pentru că s-a înscris repede. Am avut și ghinion, dar altădată am avut noroc, asta este, mergem înainte. Îmi felicit jucătorii pentru jocul pe care l-au făcut după minutul 50, pentru că am pus presiune pe gazde până spre final, pe o echipă care vine cu jucători din Liga 1. Am avut șansele noastre de a egala, dar la fel de bine și Brașovul putea să mai înscrie, pe contrele care le-a mai avut. Ne rămâne doar să ne vedem de jocul nostru și să încercăm să ne atingem obiectivele. Trebuie să strângem rândurile, peste nici o săptămână ne așteptă un joc foarte greu, acasă, cu până nu demult liderul seriei, Baia Mare” a spus Pelici după înfrângerea de la Brașov.