Pelici: „O lipsă de marcaj ne-a costat punctul muncit cu greu”

Adrian MUJEA, Marius ANGHEL 17 Nov. 2014, 14:07 Campionat
Pelici:**

Antrenorul vâlcenilor de la CSM, Alexandru Pelici, a criticat atitudinea echipei sale din prelungirile jocului de la Pitești, cu CS Mioveni, scor 2-1, după reușirea golului egalizator al lui Adrian Codin. Deși a marcat în minutul 90 și se aștepta să plece din această deplasare cu un punct, CSM Râmnicu Vâlcea a fost în corzi în ultimele minute, când argeșenii au avut o ocazie imensă prin Biceanu, apoi au marcat golul victoriei prin reușita superbă a lui Alexandru Răuță, în minutul 90+2.

„A fost un joc disputat, cu o dominare a gazdelor până la înscrierea primului gol, apoi am reușit să echilibrăm situația și am și egalat. Din păcate, o neatenție, o lipsă de marcaj în minutele de prelungire, ne-a costat punctul muncit din greu. Îmi felicit jucătorii pentru munca depusă, au făcut efort mare să revină în joc, dacă eram mai atenți, probabil că reușeam să plecăm cu un punct. În momentul când înscrii în minutul 93, probabil meriți să câștigi, dar puteam să conducem și noi, la 0-0 am avut două situații mari, a avut Briceag, apoi a prins Popescu pe linie. A fost un joc cu puține ocazii clare, s-a jucat mai mult pe închiderea adversarului, sunt echipe care profită de spații, a fost un joc destul de închis. Orice punct e bun, trebuie să acumulăm puncte, să ne cunoaștem mai bine, să dăm minute și jocuri tuturor jucătorilor, am venit doar de o etapă, sper să reușesc să văd cât mai repede potențialul tuturor” a declarat Alex Pelici la conferința de presă susținută la finalul meciului de la Pitești.