![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
Jucătorul Universității Craiova Sorin Bușu (foto, în dreapta), împrumutat până la vară la echipa din liga a doua, Jiul Petroșani, a declarat că deocamdată nu a semnat contractul cu Jiul.
„Încă nu a semnat cu Jiul. Mai aștept vreo săptămână să văd cum mă acomodez. Deocamdată am fost primit bine la echipă, condițiile de pregătire sunt foarte bune. Am făcut deja primul antrenament”, a spus Buș. Acesta a mai afirmat că speră ca din vară să revină la Universitatea.Bușu a venit la Jiul împreună cu colegul său Dragoș Firțulescu.
Articol scris de Loredana Juglea
Â